Правління Нацбанку прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17,5% річних.
Нацбанк підвищив облікову ставку. Відео
Про це під час брифінгу заявив голова правління Яків Смолій.
«Правління Нацбанку прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17,5% річних з 13 липня 2018 року, щоб повернути інфляцію у межі цільового діапазону у 2019 році», - заявив Смолій.
На думку Національного банку, зниження інфляції до цілі може опинитися під загрозою через дію низки чинників – подальше пожвавлення внутрішнього попиту, активну трудову міграцію, посилення ризиків щодо отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду та іншого пов’язаного фінансування, зависокі інфляційні очікування, зниження інтересу інвесторів до активів країн, що розвиваються.
Більш жорстка монетарна політика нівелюватиме їх вплив та сприятиме зниженню інфляції до 5,8% на кінець наступного року і до 5% у 2020 році, зазначив він.
Що це означає: Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.
24 травня НБУ залишив облікову ставку незмінною на рівні 17% річних.
Нагадаємо, 1 березня 2018 року Правління Нацбанку прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17% річних з 2 березня 2018 року.
Раніше «Мінфін» повідомляв, що НБУ підвищив облікову ставку з 14,5% до 16%.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 26
Существенно, это никак не повлияет. В спокойном режиме все пройдет. Мы далеки от ставок, которые предлагали центробанки Турции и Аргентины.
Для эксперта з лису!
Не валите все в одну кучу
Вы писали о депозитных договорах и назвали их инвестициями — я вас поправил,
депозиты — это не инвестиции.
Суть данного решения НБУ — решить со своей стороны проблему и угрозу для страны. А гигикают только недруги Украины.
На самом деле плохо что мы занимаемся у себя херомантией, а не сотрудничаем с МВФ. Где проценты ниже, в т.ч. на внешних рынках.
Ну и тут мы попадаем, опять же, в логическую петлю: если поступления в бюджет растут, денег куча (хватает даже на оплату конских совершенно процентов по овгз), то зачем выпускать ещё краткосрочных овгз под ещё больший процент (7 августа разместили на 3 и 6 месяцев под 18%)? А если недостаточно, и Гройсман, скажем так, преувеличивает, то, опять таки, откуда деньги теперь уже на эти проценты? Ну и зачем брать взаймы ещё 10 миллиардов, если поступления в бюджет «выросли и очень хорошо»?
В большинстве стран мира НДФЛ идет с полных % по депозитам.
Сейчас можно перегреться только физлицу на пляже, но не нашей экономике.
НБУ пытается погасить инфляцию, которая неминуемо подкатит при повышении цены на газ и тарифов на ЖКХ услуги. Зачем он это делает — понятно и без лишних слов — чтобы перед выборами не будоражить народ и действующий президент смог занять руководящее кресло во второй раз.