У червні банки активізували залучення вкладів населення. Про таку динаміку свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» за червень 2018 року.
У червні пожвавився притік вкладів населення до банківської системи України
Залишки гривневих депозитів населення у платоспроможних банках за червень зросли на 5,9% до 262,9 мільярдів гривень, у іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) – на 1,1% до 8,5 мільярдів доларів.
За даними НБУ, активному залученню коштів фізичних осіб сприяли високі темпи зростання заробітних плат та подальше зростання приватних переказів з-за кордону. Крім того, припливу коштів у національній валюті сприяло збереження значної різниці в дохідностях депозитів у національній та іноземній валютах на тлі практично незмінного курсу національної валюти до долара.
Натомість, залишки депозитів юридичних осіб у платоспроможних банках за місяць скоротилися. Це відбулося як з гривневими вкладами (на 5,6% до 243,8 мільярдів гривень), так і з коштами у іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) – на 1,3% до 5,1 мільярда доларів.
Така динаміка головним чином зумовлена плановими перерахуваннями господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, до Державного бюджету.
Таким чином, загальний портфель гривневих депозитів у червні практично не змінився і залишився на рівні 506,7 мільярдів гривень.
Кредитний портфель банків у національній валюті у червні скоротився на 1,4% до 584,9 мільярдів гривень.
Це відбулося через зниження залишків гривневих кредитів бізнесу (на 1,8% до 468,2 мільярда гривень), оскільки портфель кредитів фізичних осіб залишився майже на рівні попереднього місяця (116,7 мільярдів гривень).
Більшість процентних ставок банків у червні залишилася практично на рівні попереднього місяця.
Збереження конкуренції банків за корпоративних клієнтів зумовило незначне підвищення процентних ставок за депозитами бізнесу у національній валюті ‒ на 0,2 в. п. до 11,6% річних. Вартість гривневих кредитів юридичних осіб зросла на 0,1 в. п до 17,1% річних, що відображало збільшення кредитного попиту, зокрема на обігові цілі підприємств.
Вартість гривневих вкладів населення фактично залишалась на рівні попереднього місяця (10,8% річних) з огляду на стійкий приплив коштів населення.
Натомість ставки за кредитами фізичних осіб зросли на 0,6%, що зумовлено підвищенням стандартів кредитування великими банками за позиками більше одного року. Водночас це компенсувалося зниженням вартості короткострокових позик.
Коментарі - 15
https://korrespondent.net/business/financial/3987656-ukrayntsy-obednely-na-22-myllyarda-hryven
Люди разные)
А они львиная доля вкладчиков банка.
2018-2019 девал, фигня, в 2014-2015 — прошли, так что страшилки оставь своей любимице.
Пока не сидит Юля, главный коррупционерка, подписавшая контракт с Путиным, что вылилось прямыми убытками для страны в миллиарды дол.США, и еще для каждого гражданина в ценнике на Газ!
Их выбрали избиратели.
Которые несут ответственность за свой выбор.
Я также несу ответственность за выбор Президента, но тогда лучше не было.
Не выбирать же коррупционерку, которая быстро с инвалидного кресла стала на каблуки.
Как там дефолт в 2017?
+ грядущие выборы. Политики не позволят значительного колебания курсы. Хотя после выборов возможно нарушение картины укрепления и будет рост. Но так же временный.
Последний вариант вполне возможен. Так как заложенные в бюджет цифры не соответствуют текущему курсу.
Больше +2 грн я думаю мы не получим.
Я проводил расчёты по гривневым и долларовым депозитам. Так вот в гривне хранить выгоднее пока девальвация не перевалит за 5+ грн/дол. что очень маловероятно.
Потому НафтоГаз Весной-Летом-Осенью и иногда даже зимой покупает Газ.
Когда в марте начались внезапные холода и Россия как всегда подставила ногу, подкрутила вентиль — мы купили дополнительно у Европы, вот и все.