10 липня 2018, 10:16 Читать на русском

Мінфін проконсультував щодо сплати земельного податку

Міністерство фінансів затвердило три узагальнюючі податкові консультації. Про це йдеться у повідомленні міністерства.

Міністерство фінансів затвердило три узагальнюючі податкові консультації.
Фото: visnuk.com.ua

Що це таке: Узагальнюючі податкові консультації — це інструмент, який дозволяє суттєво скоротити підстави для адміністративних та судових спорів між платниками податків та контролюючими органами, оскільки усуває можливість неоднозначного трактування окремих норм податкового законодавства

У чому суть

1. Податкова консультація щодо справляння плати за землю у разі оренди площі у багатоквартирному будинку.

Консультація визначає, що безпосереднім платником плати за землю виступає особа, щодо якої здійснено реєстрацію державних прав на земельну ділянку під будинком та прибудинкову територію (установа або організація, яка здійснює управління багатоквартирним будинком державної або комунальної власності.

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке є суб’єктом реєстрації відповідно до рішення співвласників).

2. Податкова консультація щодо сплати земельного податку власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені.

  • Консультація визначає, що особу, яка володіє нерухомим майном, що розташоване на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлені, не можна вважати платником земельного податку до моменту виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку відповідно до запису, сформованого у Державному земельному кадастрі у порядку, визначеному законом.
  • До такого моменту зазначена особа відповідно до вимог Податкового кодексу України не повинна сплачувати земельний податок.

3. Податкова консультація щодо справляння земельного податку з фізичних осіб — підприємців платників єдиного податку. 

Зазначена консультація визначає, що:

  • фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, який використовує будівлі (споруди), їх частини для провадження господарської діяльності, та який оформив відповідно до вимог законодавства свої права на земельну ділянку під такими об'єктами, не повинен сплачувати земельний податок.
  • абзац 4 пункту 297.1 статті 297 Податкового кодексу не передбачає звільнення від земельного податку для фізичної особи підприємця — платника єдиного податку у випадку, коли обов’язок по сплаті податку виникає у нього як у співвласника багатоквартирного будинку у складі витрат на управління.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама