Державному Ощадбанку до 2022 року потрібно 11 мільярдів гривень докапіталізації. Про це в інтерв'ю «Мінфіну» розповів глава Ощадбанку Андрій Пишний.
Глава Ощаду розповів, який обсяг капіталізації потрібен банку до 2022 року
«За останні чотири роки Ощадбанк пройшов масштабну, дуже складну і результативну модернізацію. Закінчено вона? — ні. Вимагає вона додаткових інвестицій? — так», — зазначив Пишний.
За його словами, ті бізнес-напрямки, які розвивалися в банку протягом чотирьох років і зараз виходять на промислові потужності, необхідно підтримати капіталом, щоб банк став якісною інвестицією для держави.
«Це принципово змінює саму концепцію нашої комунікації з власником. Якщо раніше ми говорили про докапіталізацію виключно в контексті покриття шоків, стресів через анексію Криму, окупацію Донбасу, кризу, девальвацію і т.д., то зараз ми готові говорити з урядом мовою інвестицій», — пояснив глава Ощаду.
Пишний зазначив, що будь-які вливання в банк, спрямовані на підтримання балансу і розвиток, який закладено в стратегію розвитку Ощаду до 2022 року, будуть нести зустрічні зобов'язання з боку банку у вигляді рентабельності на вкладений капітал.
«Ви в нас інвестуєте, ви вірите в наше розвиток? Ми готові виплачувати ринкову ставку дохідності на капітал. Це правильно, це чесно», — говорить глава держбанку.
Крім того, відповідаючи на питання про ринкову ставку, Пишний заявив, що ринковою вважає ставку близько 15% прибутковості на вкладений капітал.
Що стосується інвестицій в банк, то глава уточнив, що мова йде про суму близько 11 мільярдів гривень.
«Ми прорахували економічний ефект для держави від цих інвестицій. На нашу думку, в п'ятирічному горизонті він складе близько 40-42 мільярдів гривень. Це з урахуванням виконання завдань з приватизації і залучення в капітал банку Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР)», — підсумував він.
Коментарі - 4