Експерти рекомендують знизити в Україні податкове навантаження на заробітні плати, оскільки середня місячна заробітна плата українських працівників нижча, ніж у країн-сусідів у більшості випадків на кілька десятків відсотків (30-50%), пише Укрінформ.
Експерти рекомендують знизити податок на зарплати українців до 10%
Про це з посиланням на дані Міжнародної організації праці повідомляється в дослідженні Реанімаційного пакету реформ щодо оподаткування фондів заробітної плати та видатків бюджету в окремих країнах СНД, ЄС, Азії, Латинської Америки.
«За даними Міжнародної організації праці, середня місячна заробітна плата працівників в Україні нижча за країн-сусідів у більшості випадків на кілька десятків відсотків (30-50%). Саме тому зниження податкового тягаря та підняття заробітних плат навіть на десятки відсотків зробить Україну значно більш конкурентоздатною порівняно з сусідніми країнами», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що згідно з останніми опитуваннями – зокрема, даними міжнародної кадрової організації Headhunter, — найбільш впливовим на процеси міграції українських робітників до інших країн фактором є рівень заробітної плати. При цьому, як зазначають представники бізнесу, найбільш критичним фактором, який стримує підняття заробітної плати співробітникам, є високий рівень навантаження на фонд оплати праці.
При цьому наголошується, що галузі з дорогою робочою силою в Україні (такі, як ІТ, юриспруденція, консалтинг тощо) вже фактично багато в чому знизили навантаження на неї завдяки використанню 3 гр. ССО – не завжди за призначанням, але на користь реалізації конкурентних переваг та збереженню кадрів в Україні.
Проте така організація бізнесу має свої великі недоліки та виступає фактором ризику, оскільки може в будь-який момент викликати претензії з боку податкових органів, а то і взагалі підпасти під законодавчі утиски. З іншого боку, такі зловживання ССО дають аргументи її супротивникам, прихильникам скасування або вихолощення спрощеного оподаткування як такого.
В дослідженні наголошується, що зменшення ПДФО до 10% (як у Болгарії) з одночасним скасуванням нарахувань на заробітні плати (як у Грузії) створить як для роботодавця, так і для працівника привабливу альтернативу зловживанням ССО у вигляді повноцінного працевлаштування з відносно невеликою втратою «чистого» доходу – в результаті можна очікувати зняття основної маси проблем, пов’язаних зі зловживаннями 3 гр. ССО з метою уникнення трудових відносин.
Також за такого рівня оподаткування втратять сенс значно масовіші явища — виплати «в конвертах» і нелегальна зайнятість, тож можна очікувати на масову детінізацію зарплат. Отже, запропонована реформа (хоча і в супроводі декількох інших) дозволить покінчити з великим пластом проблем, які наразі ускладнюють життя як підприємців і їхніх найманих працівників, так і держави.
Коментарі - 17
У нас уже был опыт 13% подоходного налога — кто работал в тени, так там и остался.
Огорчает одно — эксперты рекомендуют отменить ЕСВ, но забывают озвучить своё экспертное мнение на предмет из каких источников брать ежемесячно средства на выплату пенсий десятку миллионов украинских пенсионеров.
Тем более, ответить на непростой вопрос источников наполнения ПФУ.
Почему ССО это плохо? Чем больше у нас будет ссошников тем более свободной и богатой у нас будет страна. Тем более третей группы. На минуточку 3 группа для доходов свыше 1 500 000 млн грн в год.
Гоните в шею таких «экспертов»!!!
«уменьшение НДФЛ до 10% (как в Болгарии)» — когда Украину начнут заливать деньгами из ЕС, как Болгарию и Грецию — легко)
«отменой начислений на заработные платы (как в Грузии)» — напомню «экспертам», что в благословенной Грузии после реформ Саакашвили нет пенсионного фонда.
То, что выплачивается под видом «бюджетной пенсии» никак не связано ни с трудовым стажем, ни с возрастом.
Это пособие, выплачивающееся бедным старикам, которые смогли по кажется 150 критериям доказать, что они бедны.
Размер этого пособия сравним с нашей минимальной пенсией.
«создаст как для работодателя привлекательную альтернативу злоупотреблением ССО» — ХА-ХА-ХА.
Работодатель будет уклоняться от налогообложения любыми средствами, потому что может себе это позволить, и ему никак не могут в этом помешать)
Вот если б были какие-то налоговые санкции к схеме с ФОПами 3й группы…
Но опять, их у нас сделали «священными коровами».
«предложенная реформа позволит покончить с большим пластом проблем, которые теперь усложнят жизнь предпринимателей» — жизнь предпринимателей они никак не усложняют.
Усложняют жизнь их наемным рабам.
Но к ним давно привыкли относиться, как к расходнику)