26 червня 2018, 11:13 Читать на русском

В НБУ назвали єдину невиконану вимогу МВФ. Відео

Серед взятих Україною зобов'язань невиконаним залишилося тільки питання щодо цін на газ для населення. Про це заявив в ефірі «5-го каналу» голова ради НБУ Богдан Данилишин.

Серед взятих Україною зобов'язань невиконаним залишилося тільки питання щодо цін на газ для населення.
Фото: hyser.com.ua

«Скажу відверто, зараз ми не стоїмо на порозі дефолту і Україна має всі можливості, щоб взяти на себе зобов'язання. Чи є ризик від припинення співпраці з МВФ? Звичайно, що зараз також говорять про те, що ми якщо не одержуємо траншу від МВФ, на нас чекають нелегкі часи... Ми не одержуємо відповідні кошти від МВФ вже з квітня 2017 року. Як бачимо, ми живемо і справляємося зі взятими на себе зобов'язаннями. Зокрема, віддаємо кошти МВФ», – сказав голова ради НБУ.

Він також оцінив, які шанси, що Україна таки отримає транш від МВФ, і які існують тому перепони, пише ЕП.

«По-перше, ми чекаємо відповідної місії МВФ, яка буде здійснювати моніторинг виконання наших зобов'язань. Думаю, що вони мають приїхати в Україну до осені», - сказав він.

«Фактично серед взятих Україною зобов'язань не виконаним залишилося тільки цінове питання щодо цін на газ для населення. Але зараз працюють інтенсивно наші групи експертів з України і експертів з МВФ. Думаю, що в цьому напрямку все ж таки є деякі недопрацювання з боку Кабміну. Можна було створити і прийняти дорожню карту щодо реалізації (постанови Кабміну), щоб це не так болісно відбивалося на населенні. Тобто поетапне підвищення і, водночас, формувати компенсуючі механізми, тобто субсидії відповідним категоріям населення», - заявив Данилишин.

Нагадаємо, ціна на газ для населення становить 4942 грн за тисячу кубометрів, а з урахуванням податку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, - 6958 грн за тисячу кубометрів.

Коментарі - 1

+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
26 червня 2018, 13:21
#
Подписаться на повышение цен. это без бойя отказаться от баллотирования в Президенты, хотя и так шансы малы.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама