12 червня 2018, 9:46 Читать на русском

Нацбанк прокоментував травневе зростання цін в Україні

Травневий показник інфляції в Україні виявився нижчим за прогноз Національного банку, завдяки стрімкому уповільненню зростання цін на продукти харчування. Про це повідомила прес-служба регулятора.

Травневий показник інфляції в Україні виявився нижчим за прогноз Національного банку, завдяки стрімкому уповільненню зростання цін на продукти харчування.
Фото: agroportal.ua

В НБУ зазначили, що не так швидко, як у квітні, зростали адміністративно регульовані ціни через уповільнення зростання цін на тютюнові вироби та помірніше, ніж минулого року, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Згідно з даними НБУ, базова інфляція в травні сповільнилася — до 9,3% в річному вимірі.

«Як і очікувалося, поступово вичерпується дія тимчасових факторів пропозиції, які спричинили перевищення фактичних показників споживчої інфляції у другій половині 2017 року та у перші місяці поточного року», — йдеться в повідомленні.

Це відбувається внаслідок як більш сприятливих погодних умов цього року порівняно з весняними заморозками минулого року, так і розширення пропозиції імпортної продукції.

«Додатковим чинником є проведення Національним банком жорсткої монетарної політики, яка проявилася насамперед через зміцнення обмінного курсу гривні з кінця січня 2018 року», — уточнює НБУ.

Водночас, як і в попередні місяці, зберігався тиск на ціни з боку подальшого зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці, а також швидкого відновлення споживчого попиту.

«З огляду на поступове вичерпання тимчасових факторів пропозиції, що діяли в минулому, та достатньо жорсткі монетарні умови Національний банк очікує на подальше поступове зниження споживчої інфляції у відповідності до прогнозу (8,9% р/р на кінець 2018 року) та її повернення в цільовий діапазон в середині 2019 року», — уклали в НБУ.

Раніше «Мінфін» повідомляв, що  споживчі ціни в травні 2018 року практично не змінилися.

  • Національний банк прогнозує інфляцію на кінець 2018 року на рівні 8,9%, що практично відповідає урядовим прогнозом в 9%.
  • Міжнародний валютний фонд і Світовий банк очікують інфляцію в Україні в 2018 році на рівні 10%.

Коментарі - 1

+
0
Toxa David
Toxa David
12 червня 2018, 11:42
#
Ничего не все еще потеряно, поднимут цены на газ за ним на электроэнергию, пообещают средние зарплаты на уровне 10тыс.гр. и маховик инфляции раскрутится.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама