Мінфін - Курси валют України

Встановити
9 травня 2018, 14:30

Український стартап створив «розумну розетку»

Стартап Meredot з Чернігова розробив «розумну розетку», яка виключає удари струмом і вміє працювати з Wi-Fi.

Стартап Meredot з Чернігова розробив «розумну розетку», яка виключає удари струмом і вміє працювати з Wi-Fi.
Фото: ain.ua

У Meredot немає електричних роз'ємів — вилка підключається не утиканням в гніздо, а примагнічується до розетки, як MagSafe. Енергія при цьому передається за рахунок електромагнітної індукції, повідомляє AIN.

З цією технологією український стартап пройшов відбір в акселеративну програму MassChallenge Israel 2018. Українці увійшли в число 55 фіналістів з більш ніж 500 проектів-учасників з усього світу, і на три місяці переїжджають в Єрусалим.

Головна перевага розумної розетки Meredot, за словами розробників, в тому, що технологія виключає ризик ураження електричним струмом і надає користувачам новий рівень комфорту використання.

Вилка з легкістю підключається до точки живлення в важкодоступних місцях і під будь-яким кутом, а якщо користувач випадково зачепить шнур, то вона безпечно від'єднається від точки живлення.

Характеристика «розумна» по відношенню до Meredot виправдана тим, що розетку можна підключити до домашнього Wi-Fi і керувати нею дистанційно: вийшов з дому, вимкнув розетки.

Meredot підходить для використання в житлових будинках, офісах, кафе, готелях і торгово-розважальних центрах, але в першу чергу в дитячих садах, школах, центрах і студіях сімейного відпочинку, де особливо важлива безпека.

Ідея зробити новою звичайну розетку прийшла в голову засновникові і CEO Meredot Роману Бисько півроку тому.

«Я задумався, чи залишаться через 20 років розетки такими ж. Невже в світі, де електронні пристрої спілкуються між собою, де «в розумних будинках» автоматично регулюється рівень температури, вологість, освітлення, ми як і раніше будемо використовувати штепсель? Я зрозумів, що потрібна альтернатива», — розповів він.

У команді 7 осіб, 4 з яких раніше працювали в індустрії IoT (інтернет речей). У листопаді 2017 роки команда приступила до розробки, а робочий прототип представила вже в квітні 2018 го на щорічній конференції iForum в Києві.

Також 28 березня Meredot відібрали для участі в акселераційній програмі MassChallenge Israel 2018. MassChallenge — це мережа equity-free акселераторів, тобто фінансування учасникам не надають.

Однак всі витрати на офіс, участь в менторських програмах і пов'язані з ними подорожі командам покривають в повному розмірі. Meredot став єдиним фіналістом з України в ізраїльській програмі — переважно відбір пройшли команди з Ізраїлю, Індії, США і Польщі.

Мережа акселераторів MassChallenge працює з 2016 року і на сьогодні налічує понад 1 500 випускників, які сумарно залучили більше $3 млрд інвестицій і згенерували більше $2 млрд прибутку, створивши більше 80 000 робочих місць. Офіси мережі знаходяться в Бостоні, Техасі, Мехіко, а також в Ізраїлі, Швейцарії та Великобританії.

Українці з Meredot сподіваються, що участь в MassChallenge Israel 2018 допоможе їм удосконалити бізнес-модель, вести переговори з лідерами сфери технологій, а також підготуватися до запуску виробництва і виходу на світовий ринок.

Коментарі - 12

+
+88
Qwerty1999
Qwerty1999
9 травня 2018, 14:52
#
«Энергия при этом передается за счет электромагнитной индукции»

Электромагнитные поля не такие уже и безобидные для человеческого организма, особенно детского.
Поэтому было бы интересно узнать более подробно о характеристиках этих самых полей,
их уровнях на разных расстояниях от этих удивительных розеток и конечно не забыть о КПД…

+
+45
SergValin
SergValin
10 травня 2018, 5:59
#
Мне гораздо интереснее было б почитать про максимальную мощность потребителя на таких вот «инновационных розетках», но увы, технической информации нигде нет.
+
0
iAlexm
iAlexm
9 травня 2018, 18:05
#
Интересно было бы узнать насколько она безопасна в реальности. Ведь можно играться различными устройствами рядом с ней или прикасаться к ней самодельными катушками, магнитами и т д… Не хотелось бы дома видеть дополинетлные источники полей, уже существующих итак слишком много :)
+
0
Юрій Михасяк
Юрій Михасяк
9 травня 2018, 21:50
#
Думаю в «штепселях» є чіп який зчитує розетка і після цього вмикає електромагнітне поле… якщо розумно все кранувати то випромінювання в теорії можуть бути мінімальні… тільки рішення не з дешевих, мабуть але для всіляких настільних лампочок може і підійде…
+
0
Anko
Anko
9 травня 2018, 23:12
#
Интересно, как они решили вопрос, что электроприборы должны быть заземлены (в розетках/вилках есть заземляющий контакт)? А вообще по своей безопасности мне больше всего нравится английская розетка, громоздкая, но самая безопасная.
+
+15
Qwerty1999
Qwerty1999
10 травня 2018, 0:09
#
Если сможете на вашем ноутбуке найти заземляющий контракт — пришлите фотку. :-)

Эти розетки не рассчитаны на подключение стиральных машин, холодильников, СВЧ-печек и прочих мощных потребителей электроэнергии.
Wi-Fi роутеру заземление не нужно, как и зарядке мобильника или настольной светодиодной лампе.
Зарядки всевозможных гаджетов тоже двухполюсные.

P.S. В домах старой (советской) постройки все розетки изначально были двухполюсными (фаза + ноль).
И таких домов сейчас большинство.
+
+11
Anko
Anko
10 травня 2018, 2:09
#
Не буду вступать в беседу по профильному вопросу с не специалистом.
+
+30
Qwerty1999
Qwerty1999
10 травня 2018, 11:50
#
И всё-то вы знаете, даже мой профиль. :-)

Кроме элементарного — у ноутбуков двухполюсное питание и заземление физически отсутствует…
+
+30
UkrGoldRatio
UkrGoldRatio
9 травня 2018, 23:20
#
Чимось нагадало попсу Ілона Маска.
+
+30
Qwerty1999
Qwerty1999
10 травня 2018, 11:53
#
У Маска отличная попса, даже в космосе уже звучит…
+
0
UkrGoldRatio
UkrGoldRatio
11 травня 2018, 13:12
#
Ви погодитесь, що Тесла (Маска) — це труп, приєднаний до апарату штучного дихання?
https://finance.yahoo.com/quote/TSLA
+
+18
Qwerty1999
Qwerty1999
11 травня 2018, 17:25
#
Нет
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися