Мінфін - Курси валют України

Встановити
28 березня 2018, 11:30

НБУ удосконалив процедури реєстрації та ліцензування банків

Нацбанк України затвердив зміни до положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів, які набули чинності 28 березня.

Нацбанк України затвердив зміни до положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів, які набули чинності 28 березня.
Фото: mind.ua

Цей документ підготовлено на виконання норм закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів», повідомляє регулятор.

Законом, зокрема, унесено зміни до статті 42 закону «Про банки і банківську діяльність», відповідно до яких банк повинен самостійно перевіряти відповідність керівників банку кваліфікаційним вимогам, а щодо незалежних директорів — також вимогам щодо їх незалежності та забезпечувати контроль такої відповідності на постійній основі.

Керівники банку повинні відповідати кваліфікаційним вимогам щодо ділової репутації та професійної придатності, пояснили в НБУ.

«Професійна придатність керівника банку визначається як сукупність знань, професійного та управлінського досвіду особи, необхідних для належного виконання посадових обов'язків керівника банку з урахуванням бізнес-плану та стратегії банку, а також функціонального навантаження та сфери відповідальності конкретного керівника банку», — йдеться у повідомленні.

Національний банк відмовляє у погодженні керівника банку (кандидата на посаду керівника банку), якщо він не відповідає кваліфікаційним вимогам, а щодо незалежних директорів — також/або вимогам щодо незалежності.

З метою реалізації зазначених змін у законодавстві України постановою уносяться такі зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів :

— визначено перелік документів, що подаються банком для підтвердження проведення перевірки відповідності керівників банку кваліфікаційним вимогам;

— визначено порядок погодження Національним банком України на посади керівників банку (кандидатів на посади керівників банку).

Зазначені зміни набирають чинності з 28 березня 2018 року.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися