Мінфін - Курси валют України

Встановити
19 березня 2018, 11:18

Валютний ринок понеділка: буде цікаво

У понеділок валютний ринок активізується як за рахунок зростання обсягів операцій, так і за рахунок їх кількості. Курс долара буде різноспрямованим зі зміною загального тренда в залежності від поведінки великих гравців.

У понеділок валютний ринок активізується як за рахунок зростання обсягів операцій, так і за рахунок їх кількості.
Фото: pixabay.com

Ось основні причини такої поведінки ринку сьогодні:

1.Проведення податкових платежів у більшості клієнтів призведе до збільшення потреби в гривні і до зростання продажів валюти з боку експортерів. Можливості імпортерів по її скупці при цьому будуть обмежені також необхідністю розрахунків з державою. Це зміцнить позиції гривні на міжбанку;

2. Завтрашній плановий аукціон Міністерства фінансів України по розміщенню нових обсягів ОВДП. Частина нерезидентів, банків і фінансових компаній буде в ньому брати участь і для розрахунків за потенційно куплені папери їм знадобиться гривня. Вони продаватимуть валюту в міру необхідності в період з сьогоднішнього дня по середу (день розрахунку за куплені на аукціоні цінні папери).

Результати минулого аукціону говорять про серйозний інтерес до них з боку великих гравців ринку. Обсяг заявок у два рази перевищував суму пропонованих паперів і Міністерство фінансів навіть «поборолося» за зниження їх прибутковості. Це поки особливим успіхом не увінчалося, але і зростання прибутковості для покупців теж не відбулося.

«Війна нервів» між Мінфіном і покупцями ОВДП в частині підвищить Мінфін прибутковість за ними при розміщенні або покупці будуть готові задовольнятися старою прибутковістю - триває і завтрашній аукціон багато в чому покаже, хто в ній «перемагає».

Якщо компроміс по прибутковості буде досягнутий, а ліміти нерезидентів по обсягам куплених ними українських паперів ще не будуть повністю заповнені попередніми купівлями - скидання нерезидентської валюти під їх придбання продовжиться;

3. Поведінка готівкового ринку і різниця між готівковим і міжбанківським валютними курсами. У вихідні тиск попиту на готівковому ринку майже припинився, що не дозволяє власникам обмінників активно задирати котирування. В цьому випадку спекулятивні переливи валюти з міжбанку на готівковий ринок стають менш цікавими для великих любителів поживитися на різниці в курсах і це знизить тиск і на міжбанківському ринку;

4. Загрозу для гривні як і раніше представляють великі залишки на коррахунках банків. На ранок понеділка вони сильно не змінилися в порівнянні з минулою п'ятницею - 57, 8 млрд. Це дозволяє спекулянтам розхитувати ринок - аби був кінцевим покупець, готовий переплачувати при зростанні попиту або початковий продавець, готовий до поступок по курсу при продажу валюти.

«Мінфін» очікує 19 березня обсяг операцій на валютному ринку в межах до 400-450 млн доларів при укладенні до 560- 650 угод з трендом на психологичне зміцнення грівни. Можливий вихід НБУ з відповідними ситуації інтервенціями. Котирування будуть перебувати в межах 26,35-26,55 гривень з періодичними змінами тренда протягом дня в залежності від дій і курсових інтересів найбільших гравців.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,10-26,50 і продаж 26,54-26,90 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,45-26,50 гривень та продаж 26,62-26,70 гривень.

Про тенденції на торгах за 16 березня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

За офіційним і міжбанківським курсом настрої респондентів продовжують погіршуватися щодо перспектив гривні на найближчі дні.

48% (в п'ятницю було ще 62%) респондентів вважають, що курс Нацбанку буде нижче 26,25 гривень, але вже 52% прогнозують його довге закріплення вище 26,26 гривень.

49% респондентів впевнені, що ринковий курс міжбанку повернеться до рівня нижче 26,25 гривень, але 51% впевнений в довгої затримці курсу долара значно вище позначки в 26,26 гривень.

Якщо котирування на міжбанку сьогодні продовжать своє зростання - Мінфін встановить з завтрашнього дня вже основний поріг опитування в 26,50 гривень за долар.

Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram

Коментарі - 6

+
+15
Nekrasov
Nekrasov
19 березня 2018, 11:52
#
Пока утреннее предложение валюты почти выкуплено, крупняков еще нет- вот рынок пока и не стабилен. Посмотрим в ближайший час, что будет. Но думаю к 26,50 пойдем.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
19 березня 2018, 13:47
#
Ситуация пока спокойна, плюс минус 2 коп наличный и межбанк ничего не меняют, пока курс держится
Завтра малая надежда на овгз, но как по мне они могут сильно не сыграть, много гривны с предыдущего аукциона остались
+
+15
T1000
T1000
19 березня 2018, 13:53
#
Статьи из разряда — есть следствие — придумаем причину.
Курс растет — происходит из за повышения ликвидности банка которые на эту ликвидность покупают валюту.
Неделя спустя:
Курс падает — происходит из за повышения ликвидности банков которые благодаря этой ликвидности спекулятивно понижают курс.
На деле — банки качают курс туда сюда почти каждую неделю, если раньше было по скромному — 5-10 копеек и благодаря миллионным сделкам зарабатывали пару лямов на этом, то сейчас уже пофиг — качают на рубль туда-сюда и зарабатывают по миллиарду. Происходит это потому что Регулятор не толкьо не противодействует качелям, а находится в сговоре и мало того что разрешает качели, так и участвует в них иногда выдавая краткосрочные кредиты которыми и финансируются эти качели.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
19 березня 2018, 14:12
#
Перед тем как такое писать, посмотрите отчетность и то сколько каждый из ТОП 20 банков заработал на валюто-обмене
Банки покупают валюту под контракт или запрос клиента, продают или по обязательной продаже или по запросу клиента.
Факторы всегда есть и они существенны, как и крупные игроки, аукционы ОВГЗ. и прочее
+
+15
T1000
T1000
19 березня 2018, 14:45
#
Если ты не понимаешь даже «на пальцах», что неделю можно качать курс вниз и в конце недели выйти «своим» канторам и купить по заниженному курсу (да-да — под контракты, запросы и т.д.) потом рассказать про «отложенный спрос», а с понедельника качать курс вверх и в конце выйти другими «своими» канторами и продать эти же деньги трансфернутые через прокладки, в итоге ничего не потеряв и сняв «пенку» разницы — зачем ты комментируешь?
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
19 березня 2018, 16:33
#
Истории хорошие, может в НБУ напишешь и сообщишь?!
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися