Мінфін - Курси валют України

Встановити
7 березня 2018, 15:22

Держава заборгувала бізнесу 19 млрд грн — Данилюк

Сума заборгованості держави перед бізнесом з відшкодування податку на прибуток, станом на початок лютого 2018 року, становить 19 млрд гривень.

Сума заборгованості держави перед бізнесом з відшкодування податку на прибуток, станом на початок лютого 2018 року, становить 19 млрд гривень.
Держава заборгувала бізнесу 19 млрд грн - Данилюк/Фото: stockworld.com.ua

Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Міністр пояснив, що уряд міг би погасити цей борг за рахунок невитрачених коштів, отриманих від спецконфіскації. У той же час, підкреслив Данилюк, щодо залишку суми, яка не була розподілена, дійсно у МВФ була своя думка.

«У Мінфіну теж була своя чітка позиція — направити ці кошти або на зменшення державного боргу, що зменшило б вартість обслуговування боргів і зменшило ризики для країни в майбутньому, або на погашення заборгованості перед бізнесом з податку на прибуток. Як ви знаєте, бізнес змушували робити передоплату податку, і часто, таким чином, бізнес переплачував, і така переплата акумулювалася. Це гроші, які держава, м'яко кажучи, „запозичила“ у свій час. На початок лютого 2018 року сума заборгованості держави перед бізнесом становила 19 млрд гривень», — сказав Данилюк.

При цьому, частина зазначених коштів була закладена в бюджет на 2017 рік ще до їх фактичного отримання, що було схвалено МВФ.

«Частина коштів від спецконфіскації була розподілена ще до моменту її отримання. Це було закладено в держбюджеті на 2017 рік. Як раз на ті потреби, які ви назвали — частина на підтримку аграріїв, на субвенцію соціально-економічного розвитку, частина — на оборону. Рішення про те, як витратити гроші, парламент прийняв майже за рік до того, як їх отримали. І до цієї частини спецконфіскації у МВФ не могло бути зауважень, тому що вони схвалили бюджет 2017 року», — сказав Данилюк.

Глава Мінфіну пояснив, що спецконфіскації не можна вважати постійним джерелом надходжень у бюджет, відповідно ці кошти нераціонально використовувати для фінансування щорічних видатків бюджету.

«По своїй суті спецконфіскація — це одноразові надходження до бюджету, тому витрачати ці кошти на видатки, які необхідно фінансувати з року в рік, наприклад, зарплати — безвідповідально. Витрачати на ці цілі потрібно гроші, які генерує економіка, інакше це — неробоча система. В результаті було затверджено, що спецконфіскація буде спрямована на фінансування інших разових витрат. Ми виконуємо це рішення», — додав він.

Коментарі - 4

+
+19
SashkoGop
SashkoGop
7 березня 2018, 16:12
#
Це пояснює все: з одного боку бізнесу нема сенсу виходити із тіні, з іншого — легше закрити бізнес взагалі, допоки податків знов не набрали наперед.
+
0
Marik1977
Marik1977
8 березня 2018, 19:30
#
Закрыть бизнес? И идти дворником?)
+
0
SashkoGop
SashkoGop
13 березня 2018, 12:25
#
Ну якщо буду бажання просто поторгувати(без прибутку) — то будьласка Я таких людей знав
+
+15
nespec
nespec
7 березня 2018, 17:48
#
Цікавий список кому винні. І чи насправді винні.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися