НАК «Нафтогаз України» зацікавлений в збереженні транзиту російського газу по території країни.
Нафтогаз розповів про ситуацію з Газпромом
Крім того, Нафтогаз готовий виконувати контракт про транзит з Газпромом, підписаний в 2009 році з внесеними до нього змінами в рамках рішень Стокгольмського арбітражу, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Наша позиція полягає в тому, що ми поки не бачимо підстав для розірвання договору (з Газпромом — ред.) на транзит», — заявив головний комерційний директор «Нафтогазу України» Юрій Вітренко.
«Мало того, як мінімум, з того, що ми бачимо в поясненнях Газпрому і пропозиціях, які вони роблять з точки зору перегляду контракту і навіть його розірвання, для нас виглядають неприйнятним», — додав він.
Читайте також: Газпром повинен компенсувати переплату за польський газ — Нафтогаз
Вітренко уточнив, що існуючі контракти з Газпромом про постачання і транзит газу від 2009 року передбачають певну процедуру, яку необхідно дотримати при бажанні розірвати їх: за контрактом про постачання потрібно попередити про це контрагента за 30 днів, а за контрактом про транзит — за 45 днів, а в разі невдачі подальших переговорів слід звернутися в Стокгольмський арбітраж.
Крім того, Нафтогаз направив Газпрому лист з пропозицією почати переговори про приведення контрактів у відповідність з прийнятими змінами в українському законодавстві.
Читайте також:У Нафтогазі розповіли, чому газ з підземних сховищ не вирішує проблему дефіциту
Вітренко також повідомив, що Нафтогаз має в даний час достатні ресурси для забезпечення закупівель газу в Європі, а також має можливість залучити додаткові кошти від міжнародних фінансових організацій.
«У Нафтогазу немає проблем з фінансовими ресурсами. У нас є відкрита лінія кредитування Міжнародного банку реконструкції та розвитку (Світовий банк, лінія на $500 млн — ред.), яку ми можемо використовувати для закупівлі газу, наприклад, в квітні», — сказав він.
Вітренко додав, що НАК також веде переговори про відновлення кредитної лінії з ЄБРР на $300 млн.
«Нафтогаз зараз відносно спокійно може вийти на міжнародний фінансовий ринок і, наприклад, випустити єврооблігації на значну суму», — сказав також головний комерційний директор НАК.
Коментарі - 52
Ах да, я так смотрю, что Вы решаете, что выгодно для РФ а что нет? :)
— Нафтогаз ніколи не відмовлявся від російського газу, якщо він буде за ринковою ціною.
А щодо політики, то росіяни перші почали шантаж та перекриття труби у критичні моменти.
«Вы решаете, что выгодно для РФ а что нет? :)»
— ось тут ще 10 років назад була розкрита вся суть «вигоди» Газпрому
С 2015 года у нас чуть ли не каждый день по ТВ и в СМИ вещали, что нам газ из РФ и даром не нужен и мы его в ЕС покупаем, а тут на тебе, оказывается и газ из РФ покупаем, и цена его существенно выше, если на прямую.
Про шантажировать: нашим политиканам следует вести себя не как дети в песочнице, а как управленцам и менеджерам страны, тогда и разговоры будут другие. Что-то между РФ и иными покупателями её газа — нет конфликтов, все довольны (даже Польша).
Про видео: сравнивать людей в «Газпром»е и какой-то там хор мальчиков зайчиков :) В «Газпром»е, как и любой другой серьёзной кампании — идиотов нет.
— це по-Вашому відмова купувати?!
«чуть ли не каждый день по ТВ и в СМИ вещали»
— і при чому тут офіційна позиція Нафтогазу? :)
«Что-то между РФ и иными покупателями её газа — нет конфликтов»
— то Ви мабуть «правильні» ТБ та ЗМІ дивитесь :)
«какой-то там хор мальчиков зайчиков»
— один зайчик зараз дострибався до одного з головних промивателів мізків в путіновізорі. Мабуть добре в 2008-му заспівав про газ, раз так круто пішов на підвищення :)
«Нафтогаз готов выполнять контракт о транзите с Газпромом».
Что касается покупки, то Нафтогаз лишь готов выполнить решение Стокгольмского арбитража, не более.
1) Відсутність достатньої пропускної здатності в альтернативних трубопроводах до Європи
2) Західні санкції, які приведуть до втрати Газпромом європейських контрактів
Якщо ж 1) та 2) не стануть на заваді, то Кремлю буде політично вигідно покарати Україну розірванням контрактів. В такому випадку втрати України будуть більшими, ніж у Газпрома, тому кремлівські пропагандисти виставлять це крутою перемогою.
2) Если Газпром потеряет (дасишфантастиш) евроконтракты на поставки газа, то что случится с экономикой и населением Европы??? Они ни в жисть не согласятся на «прикрути».
Так что Украина имеет мизер при пяти тузах. Пока блефовать получается. Но как-то не шибко уверенно.
ПыСь. Кой-где мелькала инфа, что в ПХГ не совсем украинский газ. Т.е. как бы совсем не украинский. Народ, а где можно узнать не только наполненность ПХГ, но и принадлежность газа в них?
2. А вот тут интересно :) Есть в Европе настолько большой запас? Сразу приходят в голову СПГ терминалы, перевод где возможно на нефтяные фракции или электричество и прочие интересные альтернативы.
2) Все эти СПГ и прочее Г — туфта полнейшая. Газ из трубы в разы дешевле любого СПГ. Плюс — посчитайте сколько танкеров и их ходок могут заменить десятки миллиардов кубов газа из трубы — итсанриал.
Нафтогаз за десятки років транспортування на ділі довів свою надійність як транзитера. Усі проблеми у відносинах йшли з Газпрому, а звинувачення у несанкціонованому відборі з труби суд в Стокгольмі спростував. Тому Європа з Нафтогазом зможе ефективно співпрацювати. Але Кремль цього не дозволить.
2) Згоден, що газ з труби дешевше. Але Росія дешевий газ використовує в політичних цілях. Тому як то кажуть у народі — краще з розумним втратити, ніж з москалем знайти.
І ще десь була аналітика про перспективність поставок газу з трубою з перської затоки. Але тут «раптом» намалювалась війна в Сирії, яка мала б бути транзитною країною.
В будь-якому випадку Україні потрібно виходити на самодостатність. Можливості для нарощування видобутку і оптимізації споживання є, тому тут треба працювати і повністю викорінювати залежність від «дешевого» російського газу, за який в підсумку доводилося платити високу ціну.
Ну и на счет выгоды Газпрома после решения арбитража: в Европу газ продавать намного выгоднее, чем Украине. Тем более, что Украина и так покупает в Европе тот же самый газпромовский газ.
— протиріччя нема. Бо я про економічну вигоду, а Кремль устами Газпрома — про політичну.
Сегодня (05.03.18) по сообщениям СМИ уведомление о расторжении было в Украину направлено. Транзит газа — продолжается, газ для Украины не подается, т.к. не соблюдены ряд формальностей по договору. Так что 30 и 45 дней никто не нарушал.
Внесение изменений для приведения контракта «в соответствие с принятыми изменениями в украинском законодательстве» в контракт, который собираются расторгнуть — довольно странная идея. Кажется эта инициатива рискует остаться безответной.
Чрезвычайно приятно, что Нафтагаз — богатая организация, значит денег даже на дорогой газ у нее хватит и поднимать тарифы в связи с разногласиями с Газпромом она не будет.
Мне крайне любопытно арбитражный суд какой страны будет теперь фигурировать в контрактах Газпрома.
не, ну а чо? кому не нравится — пущай сами газ копают…
А вот Гон-Конг или Сеул — это интересно.
У нас бытует ошибочное мнение о том, что мол СП это такая блажь газпрома, чтобы задушить нашу страну победившей революции, а европейцы (которые «весь мир с нами») только и ищут повода, как бы газпром прижать, а нас наоборот, поддержать. Ну так это не так.
Вопрос тут не в температуре в домах сегодня и завтра (выкрутятся не напрягаясь), вопрос куда глобальнее и долговременнее. А Учитывая «Силу Сибири» и «Шелковый путь» — все вообще крайне занятно.
Так что не переживайте за покупателя.
Насчет сжиженного газа нахаляву для Японии в течении 2 месяцев не просветите? Пруф на статью? Только не надо мне ваших СМИ (кои по моему в параллельной реальности живут), меня устроят ИНОсми.
На текущий момент против СП2 только страны, которые сами являются транзитерами — Польша, Эстония, Латвия, Литва, Румыния, Украина. Для них это просто потеря бабла. Но немцы прагматики — им выгоднее быть застрахованными, так как всемирное потепление выливается во всеевропейское похолодание.
Транзит идет, документы подписываются, апелляции поданы, а что договор с Украиной разрывают (причем с уведомлением, как положено), так в Стокгольме никто не принимал решение о запрете разрыва договора.
ЕС — чем больше поставщиков, труб, маршрутов тем больше энергобезопасность. На более дорогие альтернативы и на большие риски ЕС всегда уйти успеет,!
Потеряем его, потеряем рычаг влияния. Нельзя допускать строительство альтернатив.
Все заклинания (одних о приходе потоков или других об их невозможности) это в будущем времени. А тот факт, что Газпром инициировал расторжение контракта с Нафтогазом — вот он.