22 лютого 2018, 16:39 Читать на русском

Україна повинна повернути 8 млн євро з прикордонного проекту ЄС

ЄС офіційно повідомив, що припиняє фінансування проектів з розбудови більше ніж 10 КПП на західному кордоні України, причому частину коштів Україна буде вимушена повернути.

ЄС офіційно повідомив, що припиняє фінансування проектів з розбудови більше ніж 10 КПП на західному кордоні України, причому частину коштів Україна буде вимушена повернути.
Україна повинна повернути 8 млн євро з прикордонного проекту ЄС/Фото: ukr.media

Про це йдеться в офіційному роз’ясненні з Єврокомісії у відповідь на запит «Європейської правди», також цю інформацію підтвердили кілька співрозмовників ЄП у структурах ЄС.

Зокрема, речниця ЄС Майя Косьянчич пояснила, що припиняється здійснення проектів, на виконання яких ЄС мав перерахувати 29,2 мільйона євро

«Йдеться про шість проектів із європейським фінансуванням на загальну суму 29,2 мільйона євро, основним бенефіціаром яких була Державна фіскальна служби України. З огляду на затримки з їх реалізацією, враховуючи наші оцінки та повідомлення держав-членів ЄС, ми прийшли до висновку, що проекти не могли бути завершені в строк.

Ці шість проектів зараз перебувають в процесі закриття, виділені на них та не витрачені гроші мають бути відшкодовані (на рахунки Єврокомісії)», — пояснила речниця ЄС, зауваживши водночас, що ЄС і надалі готовий підтримувати реформування України.

Інший співрозмовник в Брюсселі пояснив «Європейській правді»: всупереч заявам представників українського ДФС, рішення Євросоюзу про припинення цих проектів є остаточним.

«Рішення про закриття цих проектів – остаточне, воно було ретельно зважене і ґрунтується на належній оцінці», — пояснив посадовець. Також співрозмовник ЄП зауважив, що за час реалізації цих проектів Україна отримала від ЄС третину грантових коштів, виділених на проект – близько 10 мільйонів. Більша частина цих коштів лишилася не використаною.

За попередніми даними, Київ витратив близько 2 млн євро. Відповідно, Україна має відшкодувати ЄС близько 8 млн євро. Таким чином, сумарна вартість фондів, які були запропоновані Україні, але не використані нею, становить близько 27 млн євро.

Проекти, фінансування яких припиняється, були призначені не лише на розбудову прикордонних пунктів. «Європейська правда» має в розпорядженні перелік проектів, які перебувають у стані закриття. Один з них був спрямований на переоснащення IT-інфраструктури прикордонників на українсько-польському кордоні.

Також кошти ЄС мали піти на переобладнання КПП Рава-Руська, Краківець, Шегині та Ягодин, глибоку реконструкцію КПП в Устілузі (всі перераховані – на кордоні з Польщею). Мали бути реконструйовані чотири КПП на українсько-словацькому кордоні, два КПП на кордоні з Румунією та проведена реконструкція на кордоні з Угорщиною задля інтеграції України в міжнародну транспортну систему, в тому числі на КПП в Лужанці.

Варто зауважити, що зупинка проектів Євросоюзу через неповне використання коштів не є виключним випадком: це відбувається у співпраці з різними державами, в тому числі із членами ЄС. Водночас майже повне невикористання коштів ЄС, а також одночасне припинення цілої низки проектів у одному секторі є справді загрозливим сигналом щодо рівня готовності України ефективно використовувати європейські фонди.

Коментарі - 5

+
0
galileogaliley
galileogaliley
22 лютого 2018, 16:47
#
«за время реализации этих проектов Украина получила от ЕС треть грантовых средств, выделенных на проект — около 10 млн евро. Большая часть этих средств осталась неиспользованной»
«По предварительным данным, Киев потратил около 2 млн евро. Соответственно, Украина должна возместить ЕС около 8 млн евро»
Вернуть деньги? Какие деньги? Потрачено все до последней копейки
+
0
Jack Tomphson
Jack Tomphson
23 лютого 2018, 4:26
#
Стало ясно что винницкая фабрика не долго у власти удержится и в ЕС решили не палить кассу?
+
0
Короткий  и непровокационный
Короткий и непровокационный
23 лютого 2018, 9:04
#
«Миллионы евро от ЕС без стеснения разворовали, а пункты пропуска так и не починили. Поэтому на границе Украины с европейскими странами – вечные пробки, инфраструктуры нет. Самый возмутительный факт – на одном из КПП на Волыни, „Устилуг – Зосин“, просто вырыли котлован и списали под это дело 3 млн евро.»
https://strana.ua/articles/analysis/125585-evrosojuz-mozhet-zakryt-proekt-po-rekonstruktsii-shesti-punktov-propuska-na-zapadnoj-hranitse-ukrainy.html
+
+26
Олег Шишов
Олег Шишов
23 лютого 2018, 9:18
#
Это извечная проблема денег, за которые требуют строгий отчёт. Просто их не разворуешь. Видимо европейцы их выделяли так, что был прямой контроль использования, а зачем нашим деньги, которые на себя не потратишь!? Дикость какая-то. Мало того, что сделай, так ещё и не укради, возмутительно! Ладно бы ещё укради и ничего не делай, так нет… на таких условиях наши чиновники не работают.
+
0
Perseo
Perseo
23 лютого 2018, 10:32
#
Зачем украинским чиновникам деньги? Если их проблематично скоммуниздить. «Пусть забирают»
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися