У середу на валютному ринку торги проходили досить активно, хоча обсяги операцій виявилися відверто слабкими для сесії, на якій продавалася фактично дводенна обов'язковий продаж (за понеділок і вівторок). Всього було укладено 560 угод на суму 305,54 млн доларів.
Міжбанк не виправдав надій покупців
Це говорить про те, що найбільші клієнти банків заздалегідь підготувалися до вихідного в США понеділка і до своїх бюджетних платежів у цей період. Мабуть, вони вважали за краще заздалегідь продати необхідний обсяг валюти для виконання своїх зобов'язань перед державою і саме тому на минулому тижні були дні з великими обсягами операцій з продажу валюти експортерами.
Компанії не хочуть грати в курсову валютну рулетку і залежати від ситуативних перекосів попиту та пропозиції через причини, на які вони впливати ніяк не можуть.
З одного боку — це дуже добре, що клієнти починають вчитися на своїх «вльотах з курсом», з іншого свідоцтво того, що наш ринок залишається повністю залежним від дій і стратегій продажу-купівлі валюти 20-30 найбільших компаній. Якби ринок був більш об'ємним — поведінка двох-трьох учасників не могла б робити такий вплив на загальний хід торгів і диктувати курс.
Як ми і прогнозували в ранковому прогнозі — пропозиція долара на початку сесії перевищувала попит і частина великих імпортерів не особливо скуповувала валюту, чекаючи подальшого падіння котирувань. Так і сталося. Курс спочатку просів за рахунок збільшення пропозиції, але вже до 12 годин великі покупці і продавці фактично знайшли компромісний курс в межах 26,97-27,00 гривень за долар і в цьому коридорі пройшла абсолютна більшість угод.
Хід торгів:
У першу годину торгів пропозиція валюти перевищувала попит і долар просів з декларативних ранкових 27,03/ 27,06 гривень до 26,97/27,00. Покупці хотіли б і далі грати «на пониження», але продавці вже були не готові до подальшого падіння курсу і твердо стояли на своєму.
На 12 годину компроміс був знайдений в межах 26,97-26,98/27,00-27,01 гривні і на цьому рівні пройшла вже вся активна фаза торгів. Після обіду — на поодиноких операціях — курс закріпився на позначці 27,00/27,03 гривень за долар, а перед самим закриттям — ще підріс до 27,01/27,04. Нацбанк не виходив на ринок в більш публічному форматі аукціону. За даними ВалКлі більшість угод сьогодні пройшло в межах коридору 26,9840-26,9882.
Головні події середи:
1. Зниження курсу долара на 2 копійки — з ранкових 27,03/27,06 до 27,01/27,04 гривень;
2. НБУ не виходив на міжбанк у більш публічній формі аукціону з продажу долара;
3. Зареєстровано 560 угод на суму $ 305,54 млн по середньозваженому курсу 26,9880.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 6
Да. И ничего здесь особо не изменится. Откуда же появятся новые продавцы-покупатели?
Было понятно, что все будут ожидать когда выльется валюта, и начнут потихоньек скупать. Была угроза если валюты не хватит для крупных покупателей, курс после обеда может выровняться. По сути почти так и произощло, предложение было слабыл чтобы доллару хорошо упасть. И получилась кривая. наличный работал также.
По поводу новых продавцов-покупателей, они если и появятся, то не скоро в нынейшней ситуации.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/114665/
Вот тогда валютный рынок приобретет совершенно другую конфигурацию и все изменится.
А пока — вопрос упирается в реальные обьемы экономики. Даже если экспорт и импорт выростут вдвое — это реально добавит 2-3 крупных игроков. И все. т.е. ранок будут делать все те же 20-30 казначеев крупных корпораций.