Мінфін - Курси валют України

Встановити
20 лютого 2018, 15:28

НБУ впроваджує новий норматив для банків

З метою підтримки фінансової стабільності та підвищення стійкості банківської системи до можливих шоків ліквідності правління НБУ затвердило новий пруденційний норматив для українських банків – коефіцієнт покриття ліквідністю або LCR.

З метою підтримки фінансової стабільності та підвищення стійкості банківської системи до можливих шоків ліквідності правління НБУ затвердило новий пруденційний норматив для українських банків – коефіцієнт покриття ліквідністю або LCR.
НБУ впроваджує новий норматив для банків/Фото:rbc.ua

Як зазначає регулятор, коефіцієнт покриття ліквідністю – це співвідношення високоякісних ліквідних активів банку до суми, необхідної для покриття підвищеного відтоку коштів з банку протягом 30 днів.

Він відображає рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності – характерного для кризових періодів явища, коли відбувається значний відтік коштів клієнтів.

Виконання нормативу свідчитиме, що банк забезпечений ліквідністю в обсязі, достатньому для повного виконання ним зобов’язань протягом 30 днів в кризових умовах.

Враховуючи значний рівень доларизації української банківської системи, банки повинні будуть дотримуватися нормативу LCR як у національній, так і іноземних валютах.

Згідно з нормами ЄС значення коефіцієнту LCR для банків встановлено на рівні 100%.

Період, необхідний для досягнення цього значення банками, буде визначений НБУ за результатами тестових розрахунків.

З 1 червня 2018 року розрахунок нормативу LCR здійснюватиметься у тестовому режимі, який триватиме 6 місяців.

З 1 грудня 2018 року норматив LCR стане обов’язковим до виконання. Банки розраховуватимуть його щоденно і звітуватимуть НБУ на щомісячній основі.

Певний період часу нормативи миттєвої ліквідності (Н4), поточної ліквідності (Н5) та короткострокової ліквідності (Н6) діятимуть одночасно с LCR.

Наразі банки готові до впровадження LCR, враховуючи наявний структурний надлишок ліквідності у банківському секторі та високу дохідність державних цінних паперів, які входять до складу високоякісних ліквідних активів.

Норматив LCR відповідає загальноприйнятим у світі підходам оцінки ліквідності, і є зрозумілим для міжнародних інвесторів.

Вони набувають чинності з 1 березня 2018 року.

LCR ‒ коефіцієнт ліквідності, розроблений Базельським комітетом з банківського нагляду у відповідь на глобальну фінансову кризу 2007 ‒ 2008 років. З 2015 року норматив є обов’язковим для банків країн ЄС відповідно до положень CRR/CRD IV. На сьогодні LCR запроваджено у 45 країнах світу, у тому числі в тих, які не є ленами Базельського комітету з банківського нагляду.

Коментарі - 1

+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
20 лютого 2018, 16:01
#
Эх как на этом все будут играть. Сейчас выплывет много неприятного.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися