Мінфін - Курси валют України

Встановити
12 лютого 2018, 11:16

Мінфін розробив проект постанови про роботу системи ризиків з ПДВ

Міністерство фінансів розробило проект постанови щодо подальшої роботи системи ризиків з ПДВ.

Міністерство фінансів розробило проект постанови щодо подальшої роботи системи ризиків з ПДВ.
Мінфін розробив проект постанови про роботу системи ризиків з ПДВ/Фото: marichkanews.com

Як зазначає прес-служба відомства, ця система необхідна задля упередження схем з розкрадання ПДВ та безперебійного процесу автоматичного відшкодування ПДВ.

"У грудні 2017 року роботу системи ризиків з ПДВ було зупинено для того, щоб напрацювати узгоджене рішення, яке не нестиме значних ризиків для всіх сегментів бізнесу і водночас буде ефективним інструментом боротьби зі схемами з розкрадання ПДВ", — пояснив Мінфін.

Крім того, Мінфін спільно з ДФС напрацювали та узгодили рішення, яке тепер презентуємо для публічного обговорення.

Проект Постанови передбачає наступні зміни:

Для зменшення випадків зупинки реєстрації податкових накладних встановлюється «відсікаючий критерій» 3% та поріг обсягу постачання за місяць у розмірі 500 тис.грн;

Раніше узгодження критеріїв оцінки тривало деякий час, що давало змогу деяким платникам користуватися фіктивним кредитом. Пропонується, щоб для оперативного реагування ДФС встановлювала критерії оцінки ризиків. Аби забезпечити прозорість цього процесу, ДФС повинна попередньо узгоджувати ці критерії з Міністерством фінансів та публікувати на офіційному сайті.

Для малого та середнього бізнесу запроваджуються показники позитивної податкової історії. Податкові накладні з ризиковою операцією по платниках з позитивною податковою історією зупинятися не будуть.

Запроваджується електронний реєстр зупинених податкових накладних, в якому платник в онлайн режимі зможе знайти інформацію щодо розгляду та статусу зупинених податкових накладних. Це рішення зробить процес прозорішим.

Для оперативності розгляду пояснень та документів передбачається створення комісій на регіональному та центральному рівні. Прийняті рішення комісій регіонального та центрального рівнів набувають чинності після реєстрації їх в електронному Реєстрі зупинених податкових накладних.

Якщо рішення Комісій не зареєстровані протягом семи робочих днів, зупинена податкова накладна/ розрахунок коригування реєструється в автоматичному режимі.

Допрацьована форма рішення про відмову в реєстрації. Зокрема, в рішенні буде зазначатися чітка вмотивована підстава відмови. У випадку ненадання та/або надання документів, які складені з порушенням законодавства, у формі буде зазначатися конкретний документ, якого це стосується.

Врегульовується питання реєстрації ПН/РК для платників, по яких до 01.12.2017 року було зупинено ПН/РК та не подано пояснень та документів.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися