У середу валютний ринок може піднести сюрпризи, а поведінка учасників торгів буде досить сумбурною.
Валютний ринок: обвал долара продовжиться, але не все так просто
Причин декілька.
З одного боку - обвал котирувань на внутрішньому ринку за рахунок рясних вливань доларів нерезидентів для купівлі ОВДП на вчорашньому розміщенні Міністерства фінансів - провокує продаж валюти і нашими експортерами. Вони побоються втратити на курсі і будуть активно продавати валюту не тільки в межах обов'язкових продажів з самого ранку. Цим безсумнівно буде користуватися НБУ, викуповуючи надлишок валюти на аукціоні або через «запити кращого курсу». Активні продажі валюти будуть зміцнювати позиції гривні на міжбанку і на готівковому валютному ринку.
З іншого боку - падіння долара тих же останніх днів починає заохочувати великих імпортерів до скуповування «дешевого» долара, що збільшить попит і підтримає котирування. Крім цього, активна купівля валюти Нацбанком також не дасть курсу сильно просідати.
В кінцевому підсумку, поведінка валютного міжбанку багато в чому залежить від тактики і бажань нерезидентів щодо продовження купівлі ОВДП. Якщо вони продовжать викуп українських цінних паперів через вторинний ринок - потік доларів не знизиться і курс продовжить падати. Якщо ж нерезиденти зупиняться, а наші імпортери вийдуть на торги з масовим скуповуванням долара - котирування дуже швидко почнуть рости, а сам ринок розгорнеться.
Продовжує хвилювати і стратегія покупців українських паперів, тому що вона носить відверто спекулятивний характер з метою заробити на коротких строках не тільки близько 16,5% річних у гривні, але й виграти додатково за рахунок можливих курсових різниць. Адже переважна більшість проданих ОВДП - короткі, з термінами погашення навесні і восени - тобто в періоди, коли гривня традиційно сезонно зміцнюється.
Судіть самі:
Міністерство фінансів 6 лютого через продаж ОВДП залучило до держбюджету 5,237 млрд грн. У тому числі: розміщені папери з терміном обігу 77 днів на 2,028 млрд грн під 16,5% річних, з терміном обігу 168 днів на 2,214 млрд грн під 16,5% річних, з терміном обігу 259 днів на 903,387 млн грн під 16, 48% річних, з терміном обігу 336 днів тільки на 90,299 млн грн під 16,4% годових. Це говорить про спекулятивний характер купівлі цих паперів, а що відбувається з «гарячими» спекулятивними грошима, якщо держава стане намагатися пропонувати більш прийнятні для себе умови в момент їх погашення, які не влаштують спекулянтів - всі ми знаємо з численних фінансових криз недалекого минулого.
Проте, за нашими прогнозами - пропозиція на сьогоднішніх торгах знову перевищить попит і котирування долара знову можуть обрушитися в досить широкому коридорі 27,05-27,20 гривень.
Ще більшого обвалу Мінфін не очікує - весь надлишок валюти знову буде купуватися Нацбанком через аукціони або «запити кращого курсу», що буде стримувати більш значне просідання котирувань.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 27,05-27,30 і продаж 27,31-27,70 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,20-27,30 гривень та продаж 27,37-27,50 гривень.
Про тенденції на торгах за 6 лютого можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним курсом настрій респондентів різко змінився на користь подальшого зміцнення гривні.
73% респондентів вважають, що курс Нацбанку буде нижче 28,00 гривень. 27% все ще не виключають його повернення вище 28,01 гривень.
При цьому прогнози безготівкового курсу на міжбанку також складаються на користь гривні. 74% опитаних передбачають довгострокове повернення котирувань на міжбанку до рівня - нижче 28,00 гривень. 26% як і раніше прогнозують швидке повернення курсу до позначки вище 28,01 гривні за долар.
Враховуючи те, що котирування долара активно просідають і далі - Мінфін змінив з сьогоднішнього дня шкалу опитування в сторону зниження основного порога до 27,25 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 35
кстати с битком та же история :)
Прочитайте хотя-бы принцип его работы на wikipedia.
Такая волотильность как сейчас это нормально т.к. уже крупные финансовые институты начинают работать с Bitcoin, что приводит к росту котировок, но настуает момент когда закрываются позиции и это вызывает коррекцию.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/114075/
Пока идут вливания по ОВГЗ курс будет такими темпами падать, потому как даже влияния аграраев такого эффекта за неделю или если брать по дням не дадут.
Поэтому спекулянты ищут себе времяночку, чтобы пересидеть.
ОВГЗ банановой республики с высоким процентом — хороший вариант.
При условии, если страна потом сможет погасить все сертификаты и даст вывести валюту обратно.
Радоваться нужно и искать возможность тоже заработать, а не выискать подводные камни.
Земельная реформа, приватизация, антикоррупционный суд, законы защищающие инвесторов и собственность, защита от рейдерских захватов и атак, защита права собственности кредиторов.
Вот и все, принимаем, получаем инвестиции и не малые. И после этого укрепление гривни будет на лицо. ситуация с ОВГЗ будет далеко не на том уровне.
Но когда продал за 9900, то перестал так думать.