Президент України Петро Порошенко підписав закон №2258-VІІІ «Про аудит фінансової звітності та аудиторської діяльності».
Порошенко підписав закон про аудит фінзвітності
Про це повідомляється на офіційному сайті президента.
Закон визначає правові засади аудиту фінансової звітності, провадження аудиторської діяльності в Україні, регулює відносини, які виникають при її провадженні, та приводить норми національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність до законодавства ЄС.
Реалізація закону дасть змогу гармонізувати національне законодавство у сфері аудиту фінансової звітності й аудиторської діяльності з законодавством ЄС і сприятиме розвитку аудиторської діяльності в Україні, а також забезпечить покращення інвестиційної привабливості національної економіки.
Згідно з документом, пропонується створити Орган суспільного нагляду (складається з Ради нагляду за аудиторською діяльністю та Інспекції із забезпечення якості), який насамперед здійснюватиме контроль за якістю аудиторських послуг, що надаються підприємствам, які становлять суспільний інтерес; також буде підвищено вимоги до аудиторів, які надаватимуть послуги таким підприємствам. Фінансування діяльності Органу громадського нагляду здійснюватиметься за рахунок внесків суб'єктів аудиторської діяльності.
Закон також встановлює новий порядок атестації аудиторів, упроваджується механізм страхування професійної відповідальності аудиторів перед третіми особами.
У документі пропонується створити Аудиторську палату України як професійну самоврядну організацію, яка забезпечуватиме реалізацію значної частки функцій із регулювання професійної діяльності аудиторів.
Також буде скорочено кількість реєстрів із п’яти до одного та створено єдиний реєстр аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, у зв’язку з чим буде зменшено витрати аудиторських компаній на навчання та сертифікацію в різних регуляторних органах.
Закон набуває чинності з 1 січня 2018 року і вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року, крім положення, яке стосується змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке набуває чинності через 12 місяців від дня набуття чинності цим законом.
Коментарі - 5