Мінфін - Курси валют України

Встановити
31 січня 2018, 18:15

Карткові шахраї перебралися в інтернет

У 2017 році суттєво зросла кількість незаконних дій/сумнівних операцій з платіжними картами, що проводилися у мережі інтернет.

Такий тренд пояснюється зміною фокусу уваги злочинців: з технологічних методів шахрайства вони переорієнтуються на людський фактор. Про це розповів Олександр Яблунівський, директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ.

А ось оплата в торговельній мережі стає одним з найбільш безпечних способів використання платіжних карток (у порівнянні із збитками понесеними держателям та банками через банкомати та мережу Інтернет).

Читайте також: Як шахраї крадуть гроші з карткових рахунків

Але в цілому за підсумками 2017 року збитки українських банків від незаконних дій з платіжними картками зменшилися у порівнянні з 2016 роком. Така позитивна тенденція спостерігається вперше з 2015 року. 

“У 2017 році ця сума становила 0,0077 % від загального обсягу всіх операцій з платіжними картками (у 2016 році – 0,011%). Тобто на один мільйон гривень видаткових операцій з використанням платіжних карток, 77 гривень припадало на незаконні операції, тоді як у 2016 році ця сума становила майже 110 гривень, – зазначив Олександр Яблунівський. – Загалом у середньому на одну таку незаконну операцію у 2017 році припадало близько 2 100 гривеньˮ.

Кількість шахрайських операцій з платіжними картками, за якими банки понесли збитки, за минулий рік знизилася до 77,6 тисяч випадків (у 2016 році – майже 95 тисяч випадків). Традиційно найбільша кількість шахрайських випадків припадає на великі міста України (з населенням понад один мільйон осіб) та найбільші області – до 97%.

Національний банк нагадує, що користувачі платіжної карток мають бути обачними та не розголошувати особисту інформацію та реквізити платіжних карток (термін її дії, код CVС2/CVV2, ПІН-код до картки), а також логін/пароль для входу до веб-банкінгу, одноразові паролі для проведення додаткової автентифікації платежів або входу до веб-банкінгу (представники банків ніколи не запитують цю інформацію).

Для упередження шахрайських дій також доцільно користуватись послугами sms-інформування та застосовувати ліміти на проведення операцій з використанням платіжних карток.

Коментарі - 1

+
+67
Qwerty1999
Qwerty1999
31 січня 2018, 18:48
#
А своим подопечным укрбанкам НБУ ничего не хочет пожелать для улучшения
сохранности клиентских средств на карточных счетах или просто не способен…

Когда у руководства НБУ находиться исполняющий обязанности да ещё и
предпенсионного возраста — эта контора разве что статистику и может собирать.
Она даже не способна дать банкам рекомендации по улучшению сохранности клиентских средств — максимум что могут выдавить из себя — это не разглашать пин-код, срок действия карты и CVV/CVV2-код и то это рекомендации клиентам а не банкам.

Вот и вся методологическая помощь регулятора.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися