У понеділок на торгах стався новий обвал котирувань долара. Курс впав за день на 27 копійок, знизившись з ранкових 28,465/28,49 гривень до 28,19/28,22.
Валютний ринок: новий обвал долара — «зрада» або «перемога»
Таке падіння котирувань по долару автоматично призвело до перерахунку курсу гривні щодо євро та рубля. Євровалюта подешевшала з 35,3022/35,3304 гривень до 34,8343/34,8714 к кінцю сесії, а рубль впав з 0,5050/0,5058 гривень до 0,4998/0,5007.
Безсумнівно, це позитивна динаміка для національної валюти, але поки все ж це тільки корекція, але не «перемога». Не варто забувати, що ще в першій половині грудня минулого року котирування знаходилися в межах 27,2 гривень за долар. Після чого стався різкий стрибок котирувань в період новорічних свят і як кульмінація «гри на підвищення» — котирування міжбанку вище 28,95 гривень біля тиждня тому. В обмінниках курс продажу долара в 29 гривень вже не сприймався як щось екстраординарне. Тобто минуло лише меньше одного повноцінного робочого місяця, якщо не брати до уваги період тривалих новорічних свят.
Тому щодо падіння долара останніх днів поки на жаль — це тільки корекція, як би не хотілося деяким чиновникам НБУ і уряду подати це зараз як значне досягнення.
Швидше — це просто невеличкий відступ після «зняття вершків» декількома великими гравцями на торті нашого вузького і обмеженого валютного ринку. Коливання в межах понад 20 копійок на доларі в перебігу двох-трьох днів ще раз підтверджують наскільки наш валютний міжбанк залежить від курсових інтересів вузької купки провідних операторів.
Хід торгів:
З самого початку торгової сесії пропозиція переважала, а більшість досвідчених покупців не квапилися активно скуповуватися, вважаючи за краще вичікувати оптимально низький курс. До 11 години долар з ранкових декларативних 28,465/28,49 гривень різко провалився до позначки 28,26/28,30 з подальшим трендом на зниження.
Ближче до 12 годин курс ще підсів — до 28,20/28,23 гривень за долар, після чого настала хитка рівновага попиту і пропозиції за рахунок виходу на ринок основних покупців. Активна частина сесії завершилася в цьому коридорі. А після обіду ближче до закінчення сесії -на поодиноких угодах — долар ще трохи подешевшав до 28,19/28,22 гривень. На цій позначці торги і завершилися.
За даними ВалКлі більшість угод сьогодні пройшло в межах досить широкого коридору 28,2465-28,2796. Нацбанк не виходив на торги в більш публічному форматі аукціону.
Головні події понеділка:
1. Обвал курсу долара на 27 копійок — з ранкових 28,465/28,49 до 28,19/28,22 гривень.
2. Нацбанк не виходив на ринок в більш публічному форматі аукціону.
3. Середня статистика торгів — зареєстровано 592 угоди на суму $333,24 млн по середньозваженому курсу 28,2465.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 21
Ага, а экспортеры/импортеры такие дурачки и до сих пор ведуться на их качели. Не смешите. Объемы на МБВБ сейчас как раз что бы экспорт и импорт оплатить.
Ага, и импортеры. Вот они и борятся за балее выгодные сделки. Рынок же. Иногда одни, иногда другие выигрывают.
> Все деньги давно на Кипре
Ну да. И где я писал другое.
> валюту или фантики
А вот здесь поосторожнее. У всех валют бывают проблемы. Гривна справляется со своими задачами.
Почему?
> практически за еду как рабы
Те кто ничего толькового не может. К сожелению, таких очень много.
> Хочется этих нищих людей еще пощипать качая гривну.
Ну и бред же. Все всегда хотят пощипать других. И всегда это делают как только могут, вот только очень часто не могут.
Вы вообще понимаете, что без информационных поводов затраты на раскачку гривны всегда будут выше чем выгода от этого? Вечный двигатель же получился бы. Давайте будем дуть на ветровые электростанции еще, или светить прожектором на солнечную батарею.
Проблема в том надолго ли? Много знакомых работает зарубежом, так вот после где то 5 лет нахождения там, денег высылается все меньше и меньше. Уже правктически ничего не связывает с родиной. Получают гражданство, женятся, выходят замуж, кредиты и т. д.
Что то надо делать с торговлей. А торговый баланс требует повышения курса для его выравнивания. Или открытия производства у нас. Причем не «крутить проводки» как Порошенко хвастается «долларом, еро, иеной», а полностью собирать авто, бытовую технику, запускать НПЗ на полную катушку и импортировать нефть а не готовое топливо. В принципе рецепты всем дано известны, только почему-то 4-года никто ничего не делает…
Знаю.
Большинство у нацбанка (500 млрд.), а тот, по закону перечисляет всю прибыть (процентную в том числе) назад в бюджет.
Нету лучшего и худшего курса. Сильная гривна выгодна одним людям, а слабая — другим. Превосходство экономики должно приводить к чему?
> Как и чем определяется курс все — таки?
Изменения курса определяются платежным балансом. Сам курс — историей.