У понеділок на валютних торгах ситуація буде неоднозначною.
На міжбанку можливий короткочасний обвал долара
Основними загрозами для гривні є:
1) Стрімке збільшення залишків на коррахунках банків. Ще на ранок п'ятниці вони досягли 71,5 млрд гривень і якщо така надліквідність в банківській системі збережеться найближчим часом - чекай зростання попиту на валюту;
2) Нові вливання ПДВ-відшкодувань клієнтам. Це зменшить бажання експортерів швидко розлучатися з валютою на фоні зростання попиту з боку великих імпортерів енергоносіїв.
Що може серйозно допомогти гривні:
1) Наближення кінця місяця, яке змушує клієнтів активніше закривати свої борги перед партнерами всередині країни, а також проводити частину бюджетних розрахунків. Це вимагає гривневих ресурсів і періодично стимулює «скидання» валюти великими гравцями міжбанку в залежності від їх фінансових і господарських потреб;
2) Зміна тренда по курсу долара на торгах у другій половині минулого тижня. Психологічно падіння долара на міжбанку за минулий тиждень на 30 копійок з 28,77/28,81 гривень до рівня в 28,475/28,50 - створює непоганий настрій на подальше зниження котирувань. Особливо в тому випадку, якщо хто-небудь з великих гравців сьогодні і завтра буде мати гостру потребу в гривневих ресурсах і вийде з активними продажами валюти. В цьому випадку у НБУ навіть буде шанс знову поповнити раніше витрачені валютні резерви;
3) З неділі пішла «гра на поступове зниження курсу» на готівковому ринку, що також може дозволити поповнити валютний ринок пропозицією, якщо цей тренд підтримає населення і почне активно «скидати» долар на побоюваннях його подальшого зниження. Причому це відіб'ється в кінцевому підсумку на всіх сегментах - і по готівці і по безготівці.
За розрахунками «Мінфіну», обсяги операцій на торгах у понеділок складуть до 390-440 млн доларів при здійсненні до 680 угод. Ринок залишиться повністю залежним від дій і інтересів великих операторів. За нашою інформацією сьогодні кілька великих гравців вийдуть з продажем істотних обсягів валюти, що забезпечить за нашими прогнозами загальний тренд в сторону суттєвого зміцнення гривні в межах коридору 28,25 -28,40 гривень. Ми не виключаємо виходу НБУ на ринок з купівлею долара через «запит кращого курсу».
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 27,95-28,25 і продаж 28,15-28,60 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,85-28,00 гривень і продаж 28,10 -28,35 гривень.
Про тенденції на торгах за 26 січня можна прочитати тут, а графік котирувань долара, євро і рубля - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним курсом настрої респондентів продовжують істотно покращилися для гривні. 51% опитаних (у п'ятницю було всього 30%) вважають, що курс Нацбанку повернеться до рівня істотно нижче 28,75 гривень. 49% поки ще впевнені в його швидкому поверненні вище 28,76 гривень.
Поліпшили по гривні свої очікування респонденти за прогнозом і безготівкового курсу на торгах. 56% (в п'ятницю таких було тільки 37%) опитаних передбачають довгострокове повернення котирувань на міжбанку до рівня - нижче 28,75 гривень. 44% - поки як і раніше прогнозують швидке повернення і довгострокове подальше закріплення долара вище 28,76 гривень.
Через істотне падіння котирувань долара на міжбанку в кінці минулого тижня, «Мінфін» знизить з завтрашнього дня основний поріг опитування до 28,50 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 17
Нет скупщиков нефтепродуктов или у них пока пауза, потому как котировки на АЗС влетели еще выше, и уже по утро понедельника в Киеве понятно, что многие пересели на общ.транспорт, также есть офиц.инфо о падении спроса на АЗК. Сегодня сам увидел как ОККО очередной раз обновил ценники 33,99 на Pulls, сейчас многие лучше даже за пододавший общ.траспорт проедутся.
Учетная ставка делает свое дело, скоро люди охотнее гривню понесут в банки
Хотя успехов в Давосе нет никаких, как и прогрессе в реформах, данная ситуация как на межбанке так и на наличном, говорит об одном. РЫНОК НЕ ГОТОВ делать бизнес по курс 29. Возможно Аграрии раньше времени решили завезти валюту, это и сыграло злую шутку.
Да не начнут люди никакие товары скупать, товары денег стоят, люди у нас привыкли экономить.
насчет депозитов и меня, я в гривне не складываю деньги. потому как действительно инфляция их съест полностью. Те люди что размещают депозиты и далее будут ложить их, людей ты не поменяешь.
Насчет учетной ставки, и то что депоз.ставки выростут — тут я пошутил, так как данное поднятие, не как не на руку банках, и никто не хочет платить больше, все хотят зарабатывать, и потмоу никакого поднятия не будет. Форвард даже тот же опустил депоз.стаки на 2%, но на прошлой неделе прошел слушок что там на 40% всех сократят.
Насчет запуска промышленности, все в руках «всевдо-реформаторов» и желании принимать для инвесторов законы. Я в своем блоге давал ссылку на статью о возможном заходе инвестора с Канады на 1.1.млрд.дол.США, плюс ребята готовы на шару построить базу образца НАТО. для наших военных взамен на неиспользуемую землю Мин.Обороны.
А у Вас оптимистические прогнозы по гривне на ближайшее время. То, что сейчас кратковременно укрепляется после взлета до 28,90 гривен — это не «покращення» и не перемога. Потому что вначале ее вздернули с 27,2 в конце прошлого года до 29 гривен, а теперь опустят до 28,2-28,3. Реальные потери населения и бизнеса за месяц более 1 гривны. Курс уже заложен в цены, акцизы и сборы и т.д. Но зарплаты и главное состояние экономики — не генерирует перекрытие этой 1 гривны за месяц ростом реального ВВП и производительности. Это просто опять посредством курсовых колебаний отжимание у населения и малого и среднего бизнеса остатков их сбережений. А бюджетников просто покупают перед выборами ростом зарплат (опять же неподкрепленных ростом реального ВВП). Фактический «тягар» всех этих манипуляций ложится на средний класс, малый и средний бизнем и опять же пенсионеров и бюджетников, через новый виток цен и инфляционные процессы. Приведите реальные аргументы, почему в этих условиях нацвалюта должна укрепляться.
Ага, кратковременный, так где-то до августа.
Пока что максимальный курс на чёрном рынке был 23 января: 28,75-28,82 (средн. 28,78 грн/$). И похоже это верхняя точка курса доллара к гривне этой зимой.
Что любопытно, это даже на 4 коп. ниже, чем максимум 2017 года (13 января): 28,75-28,90 (средний 28,82 грн/$).