У середу ситуація на міжбанку в перші дві години сесії була плачевною для гривні, але потім, завдяки діям Нацбанку і декількох великих продавців — гривня змогла відвоювати втрачені позиції і навіть зміцнитися до кінця дня.
Валютний ринок: гривня проявляє характер
У першу годину торгів попит на валюту значно перевищував пропозицію і до 11:00 котирування долара з ранкових 28,82/28,85 гривень зросли до 28,87/28,90 з явним наміром йти до рівня 28,95-29 гривень.
У хід торгів був змушений знову втручатися НБУ, який виходив до двадцятки обраних банків з «запитом кращого курсу» з продажу долара. Це змогло остудити загострення пристрастей на міжбанку, тому що показало - НБУ готовий поборотися за гривню.
К 12:00 охочих зіграти «на підвищення» вже майже не стало і котирування впали до 28,80/28,83 гривень. Великі учасники міжбанку вже розуміли, що атака на гривню сьогодні захлинулася і вийшли на торги з основними обсягами продажу. Це остаточно змінило хід сесії і навіть створило незначну перевагу пропозиції над попитом.
До обіду і вже до кінця активної частини сесії курс завмер в межах рівня 28,80/28,83. А після 15:00 — на одиничних операціях — гривня змогла ще відвоювати 1 копейку.На рівні 28,79/28,82 гривень за долар торги і завершилися. За даними ВалКлі основна частина угод пройшла в межах коридору 28,8654-28,8992.
Вже кілька днів поспіль регулятор активно чинить опір подальшому зростанню долара на міжбанку, застосовуючи в основному менш публічний і «багаторазовий протягом дня» прийом з продажем валюти через «запит кращого курсу». І тільки вчора НБУ розбавив ці дії більш публічною формою — аукціоном.
Така «заклопотаність» Нацбанку захистом позиції гривні після майже 80-ти копійчаного падіння курсу за перші три тижні січня пов'язана з декількома факторами.
Основний з них — боязнь втратити контроль за реальним станом валютного ринку з креном у бік значної девальвації гривні і як наслідком — зривом усіх прогнозів по інфляції вже в перший місяць 2018 року. Чиновникам дуже не хочеться, щоб на них «повісили всіх собак» з причин обвалу економічних показників країни.
Крім цього, не варто не враховувати і фактор поки підвішеного стану майбутнього глави НБУ Якова Смолія, який повинен пройти «горнило» парламенту за своїм затвердженням і звинувачення в черговому обвалі гривні — йому зараз абсолютно ні до чого.
Додатково до цього хоче того Нацбанк чи ні, але політичний фактор, а саме — не за горами вибори і на фоні пробуксовки співпраці з МВФ і складнощами з наростаючим негативним сальдо зовнішньої торгівлі — це дуже небезпечний мікс проблем, здатний зіпсувати будь-який політичний і економічний розклад в Україні. Втрачати свої місця чиновники не готові, а стан валютного ринку — завжди суттєвий козир у політичній боротьбі за владу.Тому Нацбанк буде змушений все більш активно стежити за ситуацією з курсом. Занадто багато всього зараз прив'язане до цього показника.
Головні події середи:
1. Зліт котирувань долара на 5 копійок на початку торгів з ранкових 28,82/28,85 до 28,87/28,90 гривень і потім корекція курсу в бік зміцнення гривні — до 28,79/28,82 до кінця сесії за рахунок «запиту кращого курсу» НБУ і продажів великих операторів ринку.
2. Нацбанк не виходив на ринок в більш публічному форматі аукціону з продажу долара.
3. Зареєстровано 690 угод на суму $395,74 млн по середньозваженому курсу 28,8654.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 16
Мои многие комменты лягли в основу это статьи. судя из текста.
«Чиновникам очень не хочется, чтобы на них «повесили всех собак» по причинам обвала всех экономических показателей.»
Спасибо МИНФИНУ что берет содержание для своих вечерних статей, с моих комментов с Блога. Приятно признавать мои высказывания, перепечатанные МинФином.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/114075/
AleksandrBank и под его гениальными предсказаниями в стиле идей Чучхе… Вам самому не смешно от того, что Вы пишите?