Втрати бюджету після впровадження податку на виведений капітал можуть перевищити 80 млрд грн.
ДФС: Через податок на виведений капітал бюджет втратить 80 млрд грн
Про це заявив начальник Офісу великих платників податків Євген Бамбізов в інтерв’ю «Українським новинам».
«Я б обережно підходив до питання введення податку на виведений капітал. У нас у 2017 році були безпрецедентні темпи зростання щодо декларування податку на прибуток великими платниками податків. Обсяг декларування зріс на 46% порівняно з 2016 роком», — заявив Бамбізов.
«Що стосується сплати, то ми перевищили рівень 2016 року до 2017 на 30%. Це серйозні гроші. Тому розрахунки, які наводять деякі експерти, про те, що втрати можуть становити близько 20-30 млрд гривень, не зовсім правдоподібні», — додав він.
«Якщо такі темпи зростання щодо декларування і сплати податку на прибуток будуть зберігатися, то втрати можуть бути близько 80 млрд гривень, а то й більше», — заявив чиновник..
Крім того, Бамбізов звернув увагу на те, що більшість експертів забувають, що податку на виведений капітал доведеться замінити собою два інших податки: на прибуток і на виплату доходів нерезидентам, так званий податок на репатріацію.
«Наразі великий бізнес платить близько 5 млрд гривень на рік тільки податку на репатріацію», — наголосив керівник офісу.
До того ж, за його словами, на сьогодні питання подвійного оподаткування чітко регламентовані й закріплені в конвенціях про запобігання подвійного оподаткування, які доведеться переглянути у разі впровадження змін.
Між тим, це значна кількість документів, за кожним з яких – роки роботи і перемовин з іншими країнами.
«Тут необхідно прийняти зважене рішення, — сказав Бамбізов. — Чи готові ми йти на серйозні втрати в наповненні держбюджету, чи є компенсатори і чи не ляжуть вони додатковим навантаженням на плечі платників податків?».
Нагадаємо, раніше президент Порошенко заявив про підтримку заміни податку на прибуток податком на виведений капітал, і обіцяв внести відповідний законопроект на розгляд у Верховну Раду до 1 січня 2018 року.
Коментарі - 6
У олигарха А или П или Н имеется несколько десятков фирм в Украине и за рубежом.
Все фирмы завязаны в единую схему. Одна добывает сырье, другая поставляет детали, третья энергоресурсы для производства, четвертая банковские услуги, пятая… и т.д. Чтоб отмыть деньги и вывести их за кордон, во всех фирмочках олигархи показывают убытки, используя различные схемы, типа закупки по завышенным в 2-3 раза ценам сырья, деталей, других ресурсов у себя любимых, кроме, одной фирмы. На ней показывают прибыль и с нее за кордон отправляют доллары «нерезидентам»- то есть, себе любимым.
В следующем периоде (году, квартале) фирмочки меняются местами, у кого были убытки- показывается прибыль, у кого прибыль- убытки. Уже другая компания олигарха выводит деньги. Внешне- вроде все красиво и правильно, но фактически- это отмывание украденных денег. Не выплачиваются даже мизерные зарплаты рабочим, долги перед «чужими» поставщиками растут, долги перед бюджетом и коммунальщиками тоже растут. Пришло время, и олигархи фирмочки тихо банкротят с помощью прикормленных судей. Грабеж продолжается. Таких схем множество, они разнообразны, но цель одна- вывести награбленное с Украины, отмыть, узаконить за кордоном.
Распутать этот клубок может даже математик-аналитик средней руки, не говоря уже про сотрудника НАБУ.
Неуже ли НАБУ прикормлено как суды и
Потому дела рассыпаются в судах.
НАБУ больше занимается PR своей вобщем-то неэффективной деятельности.