Більше третини покупців на ринку житла, як в столиці так і в регіонах, цікавить виключно первинна нерухомість. Жити в старому «хрущі» з купою бабусь біля під'їзду молодь не хоче принципово.
Вторинний ринок або первинка: без варіантів
Тим більше, що «вихід» на ринок новобудов вже не вимагає захмарних сум. Досить $20-25 тис. і маленька, але нова кватира, вже твоя.
І вже ніхто не дивиться на те, що якість нових будинків часто набагато гірше. Якщо не хрущовок, то сталинок і чешок - однозначно. Не цікавить покупців і дорогий ремонт в кватирі після будівельників. Нове, значить в тренді, значить, як у «нормальних» людей.
Погано це чи добре? Звичайно добре! Ми всі прагнемо бути краще, жити красиво, так як в рекламі. Або хоча б як ті друзі або як ці родичі, у яких квартира в новобудові.
Я тільки, знаєте, про що подумала? Мені здається, що справа не в тому, що люди женуться за трендом і модою. І навіть не в тому, що часто вони втрачають при вкладенні в новобудову більше, ніж купуючи вторинку. Ні. Проблема в тому, що житло це в більшості випадків — покупка на все життя. І від того, якої якості це житло, від того, в якому районі воно знаходиться (наприклад, на місці заводу, пов'язаного з хімічною або радіоактивного промисловістю) залежить наше життя і життя наших дітей, які виростуть в таких квартирах.
У гонитві за модою, за ціною квадратного метра і престижністю комплексу ми часто забуваємо про найголовніше: нам в цих будинках жити.
Я ні в якому разі не закликаю купувати вторинку. Ні. Я закликаю думати про те, що ви купуєте. Особливо це пов'язано з тим, що в нашій країні більше не контролюють якість будівельних матеріалів. У нас і до цього забудовники намагалися заощадити на всьому і будували, вибачте, з «гівна і гілок», але зараз ситуація може дійти до крайнощів. Адже всі чудово розуміють, що підвищувати ціни на квадратні метри і будувати якісно можна, тільки купувати ніхто не буде. Можна утримувати ціни, але тоді істотно постраждає якість будівництва. Як думаєте, яким шляхом піде наш забудовник?
Скільки простоять нові будинки? Що буде в ваших нових ванних і санвузлах з підвищеною вологістю, якщо їх збирають з газобетонних піноблоків, які є шедевром проектної оптимізації і прекрасним місцем для проживання різноманітних цвілевих грибів?
До речі, вентстоякі і канали з комунікаціями тепер теж модно збирати з піноблоків, напевно, для того що б грибам і їх спорах було легше подорожувати з поверху на поверх.
Звичайно, це не важливо, якщо дуже хочеться втекти від бабусь біля під'їзду старого будинку. Або просто вкласти кошти в нерухомість, щоб не втратити хоча б те, що є.
Але, будь ласка, давайте спробуємо самі відучувати забудовників від неякісної роботи, адже нам жити в цих будинках. І крім нас цього зробити нікому.
Бережіть себе і своє здоров'я!
Редактор рубрики «Нерухомість» Яна Довгань
Коментарі - 25
І як ви можете переробити вертикальну однотрубну систему опалення в горизонтальну?
Як вирішити проблему з переробкою комунікацій в сусідів?
Как правило, добровольно это не делается и тут второй круг ада начинается.
Это очень долго, дорого, но можно.
Если сократить эту статью до сути, выглядит так: «Я не призываю покупать вторичку, но новострои строят на химических и радиоактивных отходах. В новых домах используют в том числе газобетон и пенобетон, а они способствуют развитию грибов и плесени».
Очередной бред от автора.
Пора к тем самым бабушкам, они то точно поддержат.
Может и есть определенная часть молодежи, для которых именно эта причина решающая, но не думаю, что таких людей более 5-10% от всех покупающих квартиры, а то и меньше. Да и много ли молодежи, имеющей в начале своего жизненного пути 25-30К свободных денег, на покупку нового и далеко не элитного жилья? Как на меня, первичка дает больше шансов не попасть на проблемное жильё и более выгодный вариант продажи, при необходимости. У вторички есть свои преимущества. Да и ещё вопрос, что лучше — дневные «божьи одуванчики» или пьяная, полночи горланящая под окнами у подъезда молодежь? :)
Нащо?
Можно было бы вместить в одну фразу: «Ой, караул, оказывается я не могу бабушкин хрущ продать по цене Версальского Дворца!»