Мінфін - Курси валют України

Встановити
19 січня 2018, 10:30

Експерт Банку «Кредит Дніпро» розповів про основні тенденції фінансування агросектора

Сьогодні агросектор як флагман української економіки цілком справедливо перебуває у фокусі кредитних стратегій банків: галузь формує 14% ВВП, є головним джерелом притоку експортного прибутку, забезпечує робочі місця для кожного п’ятого українця. За підсумками 2017 року обсяг банківських кредитів, виданих аграріям, оцінюється у 115 млрд грн, у 2018 році прогнозується подальше зростання на рівні 15%. Про це йшлося на круглому столі «Фінансування агросектора: найефективніші інструменти, вартість фінансування. Агророзписки». Організатор заходу «Фінансовий клуб» запросив до професійної дискусії представників банків, які є активними й успішними гравцями на ринку агрокредитування. Банк «Кредит Дніпро» представляв заступник голови Правління Андрій Мойсєєнко.

«Агросектор як один із ключових драйверів розвитку економіки постійно залучає фінансові ресурси для ефективного ведення та модернізації бізнесу, генерує прибуток і досить якісно обслуговує свій кредитний портфель. Закономірно, що багато банків розглядають цей сектор як пріоритетний при формуванні власних бізнес-стратегій, – зазначив Андрій Мойсєєнко. – Конкуренція у сегменті висока, але з огляду на те, що сектор все ще недофінансовано, місця під аграрним сонцем вистачить усім. Рентабельність агробізнесу, особливо рослинництва, дозволяє сьогодні відпрацьовувати позичальниками кредитну ставку, тому головними конкурентними перевагами стають високий рівень експертизи банку в частині розуміння специфіки і потреб клієнта, оперативність прийняття рішення і технологічність бізнес-процесів».

Експерт повідомив, що Банк «Кредит Дніпро» фокусується на середніх агрогосподарствах із земельним банком від 0,5 до 10 тис. га і пропонує максимально адаптовані під їхні потреби і сезонність бізнесу продуктові пропозиції. Активний розвиток партнерських програм із провідними дистриб’юторами вітчизняних і світових брендів сільськогосподарської техніки дозволяє максимально здешевити вартість кредитного ресурсу для клієнта, гарантуючи при цьому високу якість товару. Високу затребуваність кредитних пропозицій банку підтверджено результатами 2017 року: портфель агрокредитів сягнув близько 300 млн грн.

Учасники круглого столу зазначили, що в 2018 році банки продовжать нарощувати кредитування агросектора за рахунок розширення співпраці з постачальниками та міжнародними фінансовими партнерами, розвитку нових інструментів, зокрема аграрних розписок, і подальшої оптимізації кредитних процесів.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися