Мінфін - Курси валют України

Встановити
18 січня 2018, 11:11

Як ФОПу-єдиннику виправити помилки у звітності

У разі самостійного виявлення помилок, що містяться в раніше поданій податковій декларації, платник податків зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок. Про це консультація головного управління ДФС у м. Києвi від 10.01.2018 р. № 88/ІПК/26-15-13-06-12.

У разі самостійного виявлення помилок, що містяться в раніше поданій податковій декларації, платник податків зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок.
Фото: javoriv-rda.gov.ua

Як повідомляється, під час виправлення самостійно виявлених помилок, що містяться в раніше поданих деклараціях, ФОП-єдинник використовує форму декларації, затверджену наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578.

ФОП може подати як звітну (звітну нову), так і уточнюючу декларацію (відповідні відмітки робляться у полі «01» декларації).

У разі подання звітної (звітної нової) декларації в полі «02» такої декларації зазначається звітний (податковий) період, за який вона подається. Якщо в складі звітної (звітної нової) декларації уточнюються показники минулих звітних періодів, то в полі «03» декларації зазначається звітний (податковий) період, який уточнюється. Водночас у складі звітної чи звітної нової декларації платник може уточнити показники декларації за один податковий (звітний) період, що минув.

У випадку подання уточнюючої декларації в полях «02» та «03» такої декларації податковий (звітний) період та податковий (звітний) період, який уточнюється, заповнюються однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, який уточнюється.

Якщо виправлення помилок за минулі звітні періоди здійснюється в складі звітної (звітної нової) декларації, то ФОП — платник єдиного податку, залежно від обраної групи, указує правильні значення показників господарської діяльності за звітний (податковий) період, за який подається декларація, у відповідних розділах із II по IV декларації, та визначає:

  • виправлені податкові зобов'язання по єдиному податку за звітний (податковий) період у р. V декларації (рядки 08-14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов'язання по єдиному податку у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за минулі періоди, суму пені та штрафу (у розмірі 5% від суми збільшення) у р. VI декларації (рядки 15-20).

Якщо виправлення проводиться в уточнюючій декларації, то ФОП — платник єдиного податку, залежно від обраної групи, зазначає правильні показники господарської діяльності за звітний (податковий) період, що уточнюється, у відповідних розділах із II по IV декларації, та визначає:

  • податкове зобов'язання за звітний (податковий) період, що уточнюється, у р. V декларації (рядки 08-14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов'язання по єдиному податку у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, суму пені та штрафу (у розмірі 3% від суми збільшення) у р. VI декларації (рядки 15-20).

Обмежень щодо кількості подання уточнюючих декларацій ПКУ не встановлено.

Кожна подана уточнююча декларація є дійсною та уточнює показники попередньо поданих декларацій й уточнюючих декларацій.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися