Довівши соціальну спрямованість своєї діяльності, підприємства та фізичні особи – підприємці можуть отримати фінансування в рамках програми «Соціальне підприємництво» за ставкою від 5% до 10% річних.
Ощадбанк спільно з Western NIS Enterprise Fund видав черговий соціальний кредит на Луганщині
Саме такою є діяльність підприємства «Екотех» з Лисичанська, яке є виробником і постачальником технічних газів та твердопаливних котлів для опалення приватних будинків, промислових об’єктів та установ. За домовленістю з Сєвєродонецькою міською радою Луганської області компанія власним коштом побудувала твердопаливні котельні для двох шкіл Сєвєродонецька, які забезпечують необхідний температурний режим індивідуально на відміну від централізованих поставок тепла. Для опалення котелень використовується екологічно чисте паливо. Вартість такої теплової енергії на 30% дешевше ніж у конкурентів. Це вигідно як мешканцям міста, діти яких отримують комфортні умови навчання, так і місцевій владі, адже при переході двох шкіл на автономне опалення економія міського бюджету становить 720 тис. грн на рік.
Отримані в Ощадбанку за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund кошти дадуть змогу продовжити переведення об’єктів соціальної сфери на автономне опалення альтернативними екологічно чистими видами палива. У планах «Екотех» – будівництво котелень для трьох навчальних закладів Сєвєродонецька. Цей проект дасть можливість створити 40 робочих місць у першу чергу для соціально незахищених людей. Крім цього, компанія планує будівництво власного реабілітаційного центру для медичної реабілітації працівників підприємства з наданням 10% місць людям з інвалідністю.
«Соціальний ефект від наданого доступного кредиту є тим критерієм, який найбільше очікується від заявок за Програмою соціального інвестування WNISEF. «Екотех» запропонувало бізнес-план із потрійним соціальним ефектом: створення нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб, вирішення проблеми опалення соціальної інфраструктури з забезпеченням енергоефективності та енергонезалежності, а також – у перспективі – завершення будівництва реабілітаційного центру за власні, зароблені ресурси», – повідомив Василь Назарук, керівник програми соціального підприємництва Western NIS Enterprise Fund.
«Програма «Соціальне підприємництво» безпрецедентна, адже вона підтримує соціально відповідальний бізнес. Це доступний кредитний ресурс, який можуть отримати як малі підприємства, так і фізичні особи – підприємці», – наголосив Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку.
Соціальний кредит в Ощадбанку можуть отримати підприємства малого бізнесу та фізичні особи – підприємці, які в рамках своєї діяльності забезпечують реалізацію соціальних проектів та ініціатив або вирішують певні соціальні проблеми незахищених верств населення. Перевага надається проектам на підтримку перш за все громадян України, потерпілих від конфлікту на сході країни, у т.ч. вимушених переселенців з південних та східних регіонів, людей з інвалідністю, малозабезпечених жінок та представників інших незахищених соціальних груп. Детальні умови щодо кредитування можна отримати на wnisef.org/uk/impact-investing.
У рамках програми Ощадбанк надав соціальні кредити підприємствам Донецької, Дніпропетровської, Луганської та Черкаської областей. У жовтні Ощадбанк видав перший соціальний кредит фізичній особі – підприємцю.
Коментарі