6 грудня 2017, 11:12 Читать на русском

Право власності на землю не оформлено. Чи сплачувати земельний податок

Земельна ділянка визнається об’єктом цивільних прав з моменту державної реєстрації відповідного права власності на неї. Про це йде мова у листі ДФС України від 29.11.2017 р. № 2754/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Земельна ділянка визнається об’єктом цивільних прав з моменту державної реєстрації відповідного права власності на неї.
Фото: vilne.org.ua

Як повідомляється, сплата земельного податку здійснюється власниками земельних ділянок та постійними землекористувачами. При цьому за земельні ділянки, що перебувають у комунальній або державній власності та надані в оренду, справляється орендна плата.

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

Разом з тим необхідно звернути увагу на наявну судову практику стягнення на користь органів місцевого самоврядування плати за використання земельних ділянок у належному розмірі у випадках використання безпідставно набутої земельної ділянки.

Так, суб’єктів, які використовують безпідставно набуті земельні ділянки зобов’язано компенсувати завдану власнику земельної ділянки майнову шкоду у формі неотриманої орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності.

Коментарі - 1

+
0
mary27
mary27
6 грудня 2017, 11:46
#
Пока нет собственности, нет и налогообложения.
''Л'' — логика)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися