5 грудня 2017, 14:55 Читать на русском

МінАПК назвало, скільки може коштувати гектар землі

Ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні в разі скасування мораторію на її продаж може становити 50-60 тисяч гривень.

Ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні в разі скасування мораторію на її продаж може становити 50-60 тисяч гривень.
МінАПК назвало, скільки може коштувати гектар землі/Фото: agroportal.uа

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк в ефірі телеканалу ICTV.

«Тіньовий ринок землі буде існувати, поки буде діяти мораторій на її продаж. Якби ринок запустився, ціна одного га коливалася б від 50 до 60 тис. грн», — повідомив Мартинюк.

За його словами, мораторій на продаж сільгоспземель буде діяти до тих пір, поки не буде проголосований закон про обіг земель сільгосппризначення.

«Та епопея, яку ми бачимо сьогодні з продовженням мораторію, — це ніщо інше, як голий піар для того, щоб сподобатися людям і сказати, що їх захистили», — додав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Він уточнив, що виступає проти продажу землі агрохолдингам та іноземцям.

«Можливо допустити оборот землі між фермерами-українцями — фізичними особами в тих обсягах, які необхідні для створення сільськогосподарського підприємства», — зазначив прем'єр.

Мартинюк додав, що до земельного кадастру внесено 70% всіх ділянок, Держгеокадастр повністю забезпечує процес передачі ділянок в оренду.

Як повідомлялося, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber

Коментарі - 3

+
+15
Маргарита Горбунова
Маргарита Горбунова
5 грудня 2017, 16:08
#
А потом введут поправку втихаря, что иностранцы тоже имеют те же права и никто об этом не узнает
+
+15
Maleficarum
Maleficarum
5 грудня 2017, 16:32
#
«Теневой рынок земли будет существовать, пока будет действовать мораторий на ее продажу. Если бы рынок запустился, цена одного га колебалась бы от 50 до 60 тыс. грн», — сообщил Мартынюк." Дичь несёт… Так значит земля с.х. в одной цене повсеместно стоить будет? Где то в Житомирской области и в Козине цена с.х угодья будет одинаковой?..
+
+10
vpblaw
vpblaw
5 грудня 2017, 17:57
#
Это за 1 сотку оно должно так быть, а не за 1 га, как они хотят!
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися