28 листопада 2017, 13:22 Читать на русском

Чи нараховувати ЄСВ на орендну плату

Відносини, які виникають при укладенні договору оренди, не мають ознак правовідносин, що регулюють виконання робіт або надання послуг. Про це повідомляє головне управління ДФС у Волинській області.

Відносини, які виникають при укладенні договору оренди, не мають ознак правовідносин, що регулюють виконання робіт або надання послуг.
Фото: dp.sfs.gov.ua

Як зазначається, базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору чи за цивільно-правовими договорами є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

За договором оренди одна сторона (орендодавець) передає іншій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. Поточний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймачем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом.

Таким чином, відносини, які виникають при укладенні договору найму (оренди), не мають ознак правовідносин, що регулюють виконання робіт або надання послуг.

А тому, ЄСВ на суму орендної плати, виплаченої на користь фізичної особи згідно з договором найму (оренди) нерухомого (рухомого) майна не нараховується.

Коментарі - 3

+
0
mary27
mary27
28 листопада 2017, 16:48
#
Очевидно же.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
28 листопада 2017, 21:40
#
Если об этом публично сообщает главное управление ГФС в Волынской области,
то кто-то из клиентов однозначно подавал официальный
письменный запрос — значит очевидно было не всем…
+
0
mary27
mary27
28 листопада 2017, 22:07
#
Феерично)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися