24 листопада 2017, 11:05 Читать на русском

Сергій Савчук: Відновлювана енергетика стане проривом енергетичної децентралізації країни

Таким був лейтмотив IX Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму «Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості», який відбувся 23 листопада у м. Києві за ініціативи Держенергоефективності.

Таким був лейтмотив IX Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму «Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості», який відбувся 23 листопада у м.

Більше 600 учасників заходу – представники центральної та місцевої влади, бізнес, вітчизняні та іноземні інвестори, експерти – обговорювали успіхи України у відновлюваній енергетиці, інвестиційну привабливість «зелених» проектів та вплив розвитку цієї сфери на майбутнє українців.

На відкритті Форуму Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко пояснив, що енергонезалежність країни нерозривно пов’язана з питаннями енергоефективності та «чистої» енергетики. Основна мета – зробити країну ощадливим споживачем енергоресурсів, сформувати конкурентоздатну економіку та вміло використовувати значний ресурсний потенціал.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував значні здобутки України в активізації розвитку відновлюваної енергетики.

За останні 3 роки близько 400 млн євро залучено у встановлення 1 670 МВт нових теплових потужностей, що використовують альтернативні джерела енергії, ще 345 млн євро — у 353 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики. Разом маємо близько 800 млн євро інвестицій у «чисту» енергетику. На Інтерактивній карті з відновлюваної енергетики України UA MAP маємо нових проектів на 1,2 млрд євро. Це лише початок.

«Світова тенденція демонструє, що відновлювана енергетика залучає все більше інвестицій, ніж традиційна. Крім цього, вартість виробництва «чистої» енергії щороку дешевшає. Це дає нам впевненості у тому, що відновлювана енергетика не лише міцнітиме, а стане бумом енергетичної децентралізації країни. «Зелені» проекти відкривають можливості для економічного зростання, посилення енергетичної безпеки країни та підвищення добробуту всього населення», — повідомив С.Савчук.

Прагнення України до енергонезалежності підтримує і міжнародна спільнота. Ніл Вокер, координатор системи ООН в Україні, розповів про діючий в країні проект «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» та запевнив у необхідності збільшувати використання біомаси в енергетичних цілях.

Про плідну співпрацю України та Данії у відновлюваній енергетиці розповів Рубен МЕДСЕН, Посол Королівства Данії в Україні. Він акцентував увагу на успішності роботи Українсько-данського енергетичного центру.

Досвідом реалізації ефективних енергетичних стратегій поділився і Посол Швейцарії з енергетичних питань Жан-Крістоф ФУЕГ.

Джейсон ПЕЛМАР, керівник регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні, Білорусі та Молдові, розповів про важливість фінансових інституцій для підтримки «зелених» проектів. «За останні 25 років ми залучили більше 3,2 млрд доларів в українську економіку, у тому числі через програми з енергоефективності та відновлюваної енергетики», — підкреслив Д. Пелмар.

Начальник управління структурованого торговельного фінансування Ощадбанку Геннадій Хелемський розповів, що у 2018 році Ощадбанк планує надати понад 57 млн. євро на фінансування чотирьох проектів відновлюваної енергетики потужністю 69,7 МВт. Загальна сума профінансованих Ощадбанком проектів альтернативної енергетики становить 161 млн. євро, потужність – 77,6 МВт.

Закликала учасників форуму до активних дій на шляху до енергонезалежності і відома українська громадська діячка Руслана Лижичко. Вона відзначила успішність ініціатив Уряду, а також Держенергоефективності у «чистій» енергетиці. Також, Руслана повідомила про започаткування двох нових проектів, які матимуть на меті популяризувати на весь світ колосальний потенціал та успіхи України на шляху до енергонезалежності. Вона переконана, що питання енергонезалежності має стати філософією життя українців.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися