Мер Києва Віталій Кличко та заступник голови правління China Pacific Construction Group Го Уін підписали угоду про співпрацю щодо реалізації проекту із будівництва четвертої лінії метро у Києві.
Кличко підписав угоду з китайцями про будівництво четвертої гілки метро
![Мер Києва Віталій Кличко та заступник голови правління China Pacific Construction Group Го Уін підписали угоду про співпрацю щодо реалізації проекту із будівництва четвертої лінії метро у Києві.](/img/2017/31094324/361b56a0e221afbb392c6797ce77af88.jpeg?1511370832)
«Угода підписана між КМДА та китайським консорціумом, до якого входять компанії China Railway International Group Co., Ltd. та China Pacific Construction Group with China Railway International Group Co., Ltd.», — йдеться в повідомленні КМДА.
Угода передбачає створення робочої групи із українських та китайських спеціалістів, яка розробить оптимальні технічні та фінансові рішення для реалізації проекту.
Вартість будівництва оцінюють у $2 млрд, при цьому 85% від прогнозованої вартості проекту буде забезпечено за рахунок кредиту від китайських фінансових установ.
«Можливість залучення цього кредиту розглядається Україною із наданням державної гарантії на повернення кредитних коштів. Термін повернення кредиту – від 15 до 20 років. При цьому процентна ставка буде предметом переговорів», – наголосив мер.
Проект передбачає будівництво нової лінії метрополітену протяжністю майже 18 км з 13-ма станціями. Також буде побудована пересадочна лінія протяжністю 1 км між кільцевою електричкою та новою четвертою лінією. Передбачається, що термін будівництва – 5 років.
«Розвиток транспортної інфраструктури є одним із головних пріоритетів для столичної влади. Один із важливих проектів – добудова Подільсько-Воскресенського мосту. І переговори про добудову мосту ми ведемо з німецькими інвесторами. А коли буде готовий міст, це дасть можливість для наступного кроку – будівництва четвертої лінії столичного метро на Троєщину», – зазначив Кличко.
Коментарі - 8
Китайцы согласны построить за свои деньги.
Метро заработает и лишь через 15-20 лет китайцы вернут свои деньги.
А рабочих мест хватит всем.
Бесплатный сыр бывает только в мышеловке. С учётом всех негативных аспектов в нашей стране китайцы не будут ждать 15-20 лет. Они просто напросто дадут нашим идиотам кредит с хорошими (в свою сторону) процентами и потребуют ещё какой-нибудь залог (земля ибо ничего более в Украине ценного нет) на случай если наши чинуши начнут пытаться уйти от выплат.
Про рабочие места: как же так, в щирой нэньке где прямо таки всё цветёт и пахнет, не могут найти грамотных и умных инженеров и проэктировщиков? :) Позорище одним словом.
Товарищь мер — а где рабочие места для украинцев, или 1,7 ярда китайцев без работы?
3х высосаны с пальца, цена в дол. сша думаю не меняется
Ребята Китайцев сюда паромом или в контейнерах никто везди не будет, у вас тоже полет мысли порой гениален как у Кличка.
Кредит нужен, так как сумма немалая, если наши не смогли за 3 года сами решить, то уж точно в 2018-2019 не решат, а начинать нужно сейчас, потом как через год Политика и выборы будут всему мешать.
Пусть уже начинают и готовят планы и проекты, чтобы начать весной 2018.