22 листопада 2017, 14:52 Читать на русском

«Єдине вікно» стане обов’язковим на українських митницях

Урядом схвалено рішення щодо обов’язкового використання підприємствами і держорганами інформаційної системи «єдине вікно» на українських митницях вже з 1 лютого 2018 року.
Фото: dniprograd.org

Урядом схвалено рішення щодо обов’язкового використання підприємствами і держорганами інформаційної системи «єдине вікно» на українських митницях вже з 1 лютого 2018 року.

В чому суть?

Для подальшого розвитку і функціонування системи інформаційного обміну «єдине вікно», зокрема, передбачається низка змін:

  • поширення дії «єдиного вікна» буде на операції з переміщення товарів в абсолютно всіх митних режимах (наразі це тільки імпорт та експорт), а також на переміщення товарів за періодичними митними деклараціями та попередніми деклараціями, які містять повний обсяг даних (наразі тільки на обмежене коло митних декларацій при імпорті та експорті);
  • зменшення кількості сканованих документів шляхом надання контролюючим органам необхідних відомостей, які наявні в попередній декларації;
  • скорочення часу, протягом якого контролюючими органами може бути призначений огляд товарів з 24 до 12 робочих годин;
  • зменшення граничного терміну прийняття рішення контролюючими органами щодо товарів, що вивозяться за межі митної території України, з 24-х до 4-х годин.

Що це дає?

Обов’язкове застосування порядку інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» з 1 лютого 2018 року поставить в рівні умови бізнес, який користується і не користується системою. Забезпечить проведення державного контролю не «на папері», а насправді, і надасть змогу оцінити роботу усіх задіяних в процесі державних органів і митниці в частині часу виконання відповідних формальностей.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися