17 листопада 2017, 9:08 Читать на русском

Регулятор розширив перелік забезпечення за активними банківськими операціями

Національний банк України розширив перелік забезпечення, що є прийнятним для розрахунку банками розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями.

Національний банк України розширив перелік забезпечення, що є прийнятним для розрахунку банками розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями.
Фото НБУ via Flickr

Як повідомили на Інститутській, перелік доповнено місцевими гарантіями міських рад.

Своє рішення в НБУ пояснили діючими нормами законодавства щодо повноважень міських органів влади зі збору доходів та наявних інституційних механізмів.

Мова йде про механізми, що знижують ризик їх дефолту, які в свою чергу узгоджуються з підходами щодо врахування вище вказаного виду забезпечення, передбаченими положеннями Базельського комітету з банківського нагляду.

Відповідні зміни до положення про визначення банками України розміру кредитного ризику затверджено постановою Правління Національного банку України № 113 від 15 листопада 2017 року, яка набуває чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Як повідомлялося раніше, правління НБУ постановою № 351 від 30 червня 2016 року затвердило «Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями».

Мета нового положення – забезпечити повну та своєчасну оцінку банками величини кредитного ризику, що сприятиме коректному розрахунку їх капіталу та, в кінцевому результаті, посилить фінансову стійкість банківського сектора.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися