Національний банк представив інформацію по грошовим переказам і платіжним системам за даний період.
Обсяг грошових переказів за 9 місяців року. Інфографіка
За 9 місяців 2017 року за допомогою системи переказу коштів, створених як резидентами, так і нерезидентами, переказано (в екв.):
— у межах України – $3 180 млн (62% від загальної суми переказів);
— в Україну – $1 747 млн (34% від загальної суми переказів);
— за межі України – $207 млн (4% від загальної суми переказів).
За цей період на території України надавали послуги 34 системи переказу коштів, з яких 27 систем, створених резидентами, та 7 систем, створених нерезидентами.
При цьому, Україна залишається країною-реципієнтом транскордонних переказів. Упродовж 9 місяців 2017 року сума коштів, отриманих в Україні з використанням міжнародних систем переказу коштів, у вісім разів перевищує суму коштів, відправлених за її межі.
Так всього за 9 місяців 2017 року за допомогою систем, створених нерезидентами, було переказано:
— в Україну – $1 698,1 млн (в екв.);
— за межі України – $205,1 млн (в екв.);
— в межах України – $2,0 млн (в екв.).
За цей період найбільше переказів як в Україну, так і за її межі надійшло через WesternUnion та MoneyGram.
Станом на 1 жовтня 2017 року в Україні здійснювали діяльність 7 систем переказу коштів, створених нерезидентами: 3 – системи з США, по 1 — з Грузії, Великобританії, Канади, Азербайджану.
У розрізі країн найбільше транскордонних переказів в Україну надходить з РФ, США, Iталiї, Iзраїлю, Польщі; за межі України – в РФ, Грузiю, Азербайджан, Китай, Узбекистан тощо.
Нагадаємо, що в Україні з жовтня 2016 року заборонена діяльність шістьох російських платіжних систем — «ANELIK», «BLIZKO», «Колибри» (стара назва – «Бліц»), «ЮНИСТРИМ», «Золотая Корона», «Международные Денежные Переводы ЛИДЕР».
Проте фізичні особи можуть надсилати та отримувати кошти з РФ через рахунки, відкриті у банках, та через інші системи переказів, створені нерезидентами інших країн.
Коментарі