9 листопада 2017, 15:33 Читать на русском

НБУ прокоментував рівень інфляції у жовтні

Фактична інфляція виявилася близькою до прогнозу, опублікованого у новому «Інфляційному звіті» за жовтень 2017 року.

Фактична інфляція виявилася близькою до прогнозу, опублікованого у новому «Інфляційному звіті» за жовтень 2017 року.
НБУ прокоментував рівень інфляції у жовтні/Фото: dpchas.com.ua

Як зазначив регулятор у своєму коментарі, базова інфляція в жовтні становила 8,1% р/р (у місячному вимірі зросла на 1,2%).

«Внаслідок підвищення виробничих витрат та пожвавлення споживчого попиту залишались високими темпи зростання вартості послуг, що входять до базової інфляції. При цьому прискорилося зростання вартості послуг ресторанів та готелів, фінансових, страхових, медичних та туристичних послуг», — йдеться у коментарі.

Натомість, як пояснив НБУ, сповільнилося зростання вартості послуг середньої освіти, ремонту побутових приладів, оренди житла тощо.

Крім того, прискорилося зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки. Зокрема високими темпами продовжили зростати ціни на м’ясні та молочні продукти, відображаючи вторинні ефекти від підвищення цін на відповідні сирі продукти.

Також через послаблення курсу гривні до іноземних валют у жовтні незначно збільшилися темпи зростання цін на низку непродовольчих товарів, що переважно імпортуються, у тому числі на автомобілі, лікарські засоби, меблі та обігрівачі.

Водночас подорожчання одягу та взуття уповільнилося завдяки більш повільному відображенню у цінах динаміки зміни валютного курсу (більшість продавців одягу та взуття здійснюють закупівлю товару за декілька місяців до початку сезону).

Як повідомляв «Мінфін», базова інфляція в Україні в річному вимірі прискорилася до 8,1% з 7,7% за підсумками вересня, що стало найвищим її значенням з липня 2016 року.

Нагадаємо, базова інфляція в Україні в 2016 році сповільнилася до 5,8% з 34,7% в 2015 році і 22,8% в 2014 році, тоді як інфляція впала відповідно до 12,4% з 43,3% і 24, 9%.

Раніше «Мінфін» повідомив, що споживчі ціни в Україні в жовтні 2017 рокузросли на 1,2%.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися