7 листопада 2017, 8:29 Читать на русском

Apple «засвітилася» в Paradise Papers — ЗМІ

Американська компанія Apple виявилася фігурантом масштабного журналістського розслідування офшорних рахунків під назвою Paradise Papers.

З'ясувалося, що завдяки деяким особливостям законодавства в офшорах компанія кілька років поспіль не платила мільярди податків, пише ВВС.

Зокрема, до 2014 року Apple використовувала лазівку в податковому законодавстві США та Ірландії, відому як «double Irish».

«Це відома в США схема оптимізації податкових зобов'язань за допомогою використання двох ірландських і однієї голландської компаній. Вона дозволила Apple постійно здійснювати продаж за межами Північної і Південної Америки — а зараз це близько 55% доходу компанії — через ірландські „дочки“, які фактично були офшорами, завдяки чому вони не платили ніяких податків», — йдеться в матеріалі.

Відзначається, що Apple могла б платити ірландський корпоративний податок в розмірі 12,5% або ставку США в 35%, але розроблена схема допомогла їй знизити ставку податку на прибуток за межами США настільки, що її іноземні податкові платежі рідко становили більше 5% її зарубіжних прибутків, а потім взагалі опустилися нижче 2%.

Раніше «Мінфін» повідомляв, що документи «Paradise Papers показують, що найбагатші люди планети сховали в офшорах майже 8 трильйонів євро.

Нагадаємо, що королева Англії тримала в офшорах 10 млн фунтів.

Американська компанія Apple виявилася фігурантом масштабного журналістського розслідування офшорних рахунків під назвою Paradise Papers.
Apple "засвітилася" в Paradise Papers/Фото: gettyimages.com
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися