3 листопада 2017, 13:57 Читать на русском

Практика підвищення заробітних плат і пенсій продовжиться — Розенко

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко наголосив, що підвищення заробітних плат і пенсій має лише позитивні наслідки для економіки, тому уряд продовжуватиме таку практику.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко наголосив, що підвищення заробітних плат і пенсій має лише позитивні наслідки для економіки, тому уряд продовжуватиме таку практику.
Підвищення заробітних плат і пенсій продовжиться/Фото: bigkiev.com.ua

«Практика підвищення заробітних плат і пенсій в Україні продовжиться. Це ідеологія нашого Уряду, це ідеологія влади в цілому, щоб рівень життя українців зростав. Це наша мета і наша амбіція. Ми обіцяли людям це робити, і ми це робимо», — сказав він в ефірі телеканалу «Прямий».

«Зараз деякі експерти кажуть, що зростання інфляції в 2017 році нібито пов’язане з підвищенням мінімальної зарплати. Це неправда. Це не відповідає дійсності. Я в тому числі не сприймаю і позицію Національного банку, який зв’язав ці два процеси. І ніхто не звернув увагу на те, що найбільше підвищення цін, якщо подивитися структуру інфляції, у нас відбулося в житлово-комунальному секторі.

Це було важке політичне рішення, але воно було прийняте — щодо підвищення цін на газ і на житлово-комунальні послуги. Саме це стало ланцюгом трошки вищої інфляції, а не підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. Ні зарплати, ні зараз пенсійні виплати – вони жодним чином не є фактором зростання цін», — пояснив Розенко.

Читайте також: «Осучаснені» пенсії не збільшать дефіцит Пенсійного фонду — Розенко

За словами Віце-прем’єр-міністра, підвищення розміру мінімальної заробітної плати дало лише позитивні результати.

«Наслідком впровадження мінімальної зарплати 3200 грн стало те, що станом на жовтень місяць, ми в Пенсійному фонді зібрали приблизно на 20 мільярдів гривень більше, ніж ми планували. Цей ресурс отримав Пенсійний фонд України.

І пенсійна реформа, і осучаснення пенсій, і збільшення пенсій, і збільшення мінімального розміру пенсій – основою цього якраз і є ці 20 мільярдів живих коштів, які були отримані за рахунок підвищення зарплат. Тобто це не надруковані кошти. Це не додаткова грошова маса. Вона є в Пенсійному фонді. І це стало основою для зростання пенсій», — зазначив він.

«Це, на мій погляд, єдино правильний механізм – коли за рахунок зростання заробітних плат, з’являється додатковий ресурс в Пенсійному фонді, і піднімається пенсія», — додав Розенко.

Коментарі - 1

+
0
Astute
Astute
3 листопада 2017, 20:33
#
Значит и продолжится практика повышения тарифов на коммуналку, цен на продукты, ускорится инфляция, повысят тарифы на проезд всего вида транспорта) потому что, если где-то прибавляется, значит где-то убавляется, а именно из карманов тех же, кому повысили)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися