3 листопада 2017, 12:14 Читать на русском

ДФС розповіла про оподаткування інвестприбутку при виході зі складу засновників

Дохід, отриманий фізособою після виходу з числа засновників, обкладається як інвестиційний прибуток. Про це повідомили податківці в консультації  від 24.10.2017 р. № 2363/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Дохід, отриманий фізособою після виходу з числа засновників, обкладається як інвестиційний прибуток.
Фото: sfs.gov.ua

Як повідомляється, дохід, отриманий фізособою внаслідок виходу з числа засновників (учасників) підприємства, включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інвестиційний дохід. І обкладається ПДФО та військовим збором на загальних підставах. При цьому зазначений дохід не є базою нарахування ЄСВ.

Також, в ДФС зазначають, що не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума доходу, отриманого внаслідок відчуження майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність в процесі приватизації (пп. 165.1.40 ПКУ). Отже, такі доходи звільняються і від обкладення військовим збором.

Водночас, юридична особа (підприємство) виступає податковим агентом тільки у частині відображення зазначених доходів в податковому розрахунку за формою № 1ДФ. А сам факт оподаткування відбувається після подання платником податків декларації про майновий стан і доходи.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися