З початку місяця станом на 30 жовтня 2017 року офіційний обмінний курс гривні до долара ослаб на 1,3% (проте в порівнянні з початком року курс гривні до долара зміцнився на 1,2%).
НБУ назвав причини падіння гривні в жовтні
Згідно з монетарним оглядом НБУ, на валютному ринку тривало превалювання девальваційного тиску на гривню, викликаного зростанням попиту на іноземну валюту з боку підприємств паливно-енергетичного комплексу, автотрейдерів і фармацевтичної галузі.
«Також знецінення гривні посилювалося погіршенням кон'юнктури готівкового валютного ринку: знижувалися обсяги пропозиції готівкової іноземної валюти з боку населення при одночасному зростанні попиту на неї, що в значній мірі пояснюється сезонним погіршенням курсових очікувань населення», — йдеться в огляді.
Читайте також: Валютний ринок: спокій нам тільки сниться — долар сьогодні буде рости
У той же час збереження сприятливої зовнішньої кон'юнктури забезпечило високі надходження іноземної валюти від основних експортних галузей, зазначив регулятор.
Крім того, підвищення денного ліміту на покупку банками іноземної валюти сприяло зростанню обсягів торгів між банками на міжбанківському валютному ринку, що поліпшило йог самозбалансування і сприяло зменшенню необхідності втручання в його роботу НБУ.
Нагадаємо, раніше «Мінфін» повідомляв, що 1 листопада міжбанк відкрився доларом по 26,86/26,88.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber
Коментарі - 19
Автор материала, что имеете в виду под выражением «йог самозбалансування»? А то напрашивается что-то вроде йоги…
Из Стамбула вылетаешь — такие душераздерающие сцены прощаний перед паспортным контролем, и весь самолет 2 часа рыдает. Извиняюсь за оффтоп) но в целом туркки таким способом серъезнейшие вливания делают в нашу экономику, объемы можно сравнить с нацагенством по инвестициям
Вузов то у нас больше, чем во всей европе вместе взятой (в странах Евросоюза 850 вузов, у нас более 900), а по-старинке штампуют экономистов-юристов, которых уже как собак.