30 жовтня 2017, 8:24 Читать на русском

У Гройсмана назвали головну причину зростання зарплатних боргів

Головна причина зростання боргів — наслідки зимової блокади Донецької і Луганської областей, яка зумовила втрату 1% зростання ВВП держави в цілому.

Головна причина зростання боргів — наслідки зимової блокади Донецької і Луганської областей, яка зумовила втрату 1% зростання ВВП держави в цілому.
У Гройсмана назвали головну причину зростання зарплатних боргів/Фото: capital.ua

Про це йдеться укоментарі Кабміну з посиланням на дані Дерстату.

Так, станом на 1 жовтня найбільший обсяг заборгованості (77,6% загального обсягу боргів) зафіксовано в промисловості, 31,7% цього обсягу припадає на Донецьку область і 14,5% — на Луганську. Загальна сума заборгованості по країні становить 2,47 млрд грн.

Разом з тим динаміку зниження заборгованості демонструють Житомирська, Закарпатська, Львівська, Херсонська, Харківська області.

По низці  інших областей, де зафіксовано зростання боргів на економічно активних підприємствах, спостерігається тренд фізичного зростання кількості підприємств боржників.

Зростання боргів із зарплати за кожним з таких підприємств — незначний, втім статистично він впливає на процентний показник загального зростання заборгованості.

Нагадаємо, за даними Держстату середній показник заробітної плати в Україні у вересні виріс в порівнянні з вереснем 2016 на 37,2%. Причому найбільше зросли зарплати військових, освітян та лікарів.

У регіональному розрізі зростання демонструють економічно активні підприємства всіх регіонів України.

Раніше «Мінфін» повідомляв, що станом на 1 жовтня 2017 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати склала 2467,8 млн грн, з неї 1343,1 млн грн припадало на економічно активні підприємства.

Коментарі - 1

+
+14
Qwerty1999
Qwerty1999
30 жовтня 2017, 9:48
#
Таки да — бандитский захват большей части территории Донбасса тут не причём, он никак и ни на что не повлиял.

А вот транспортная блокада Донбасса — это да, оказала сильное влияние.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися