23 жовтня 2017, 9:00 Читать на русском

Мінфін підготував трьохетапний план монетизації субсидій

Міністерство фінансів розробило план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, який буде складатися з трьох етапів, повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

Міністерство фінансів розробило план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, який буде складатися з трьох етапів, повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.
Мінфін підготував трьохетапний план монетизації субсидій/Фото: glavpost.ua

Як пише заступник голови Мінфіну в своїй статті для ZN.UA, перший етап буде включати монетизацію розрахунків по субсидіях на рівні підприємств — постачальників послуг.

Надругому етапі — підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсідіантов і їх верифікація і т.п.).

На третьому етапі — монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

«Зараз ми на першому етапі, який вводить з нового року монетизацію субсидій на рівні постачальників послуг», — зазначив він.

Метою цих змін є перехід на прозорі та своєчасні розрахунки «живими» грошима по субсидіях між державою і постачальниками і послуг.

За словами заступника міністра, після опалювального сезону 2017-2018 років планується перевести частину платежів на звичайні поточні рахунки підприємств — постачальників послуг.

Такий крок забезпечить ще одну передумову для переходу до вільного ринку — створить можливості для підприємств, які хочуть працювати з населенням, і відкриє шлях до прямого перерахування субсидій домогосподарствам, які самостійно зможуть розраховуватися за комунальні послуги, говориться в матеріалі.

«На практиці це буде працювати наступним чином: перерахування субсидії буде здійснювати безпосередньо Держказначейство без будь-яких протоколів. Субсидії будуть перераховуватися за фактично спожиті енергоносії та надані послуги, що дозволить уникнути ситуацій, коли, наприклад, виконавці отримують більший обсяг субсидій, ніж спожили домогосподарства», — пише Марченко.

Крім того, за його словами, будуть чітко встановлені терміни проведення розрахунків — до 24-го числа кожного місяця, що гарантуватиме своєчасність оплати.

Коментарі - 1

+
0
09104
09104
23 жовтня 2017, 12:55
#
Может от этого и станет лучше как минимум если все эти перечисления осуществлять.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися