17 жовтня 2017, 8:10 Читать на русском

Транш від МВФ: Данилюк очікує до кінця року

На нинішньому етапі переговорів із МВФ Україна може очікувати на отримання чергового траншу до кінця цього року.

На нинішньому етапі переговорів із МВФ Україна може очікувати на отримання чергового траншу до кінця цього року.
Україна може очікувати отримання траншу/ Фото: censor.net.ua

Про це заявив у Вашингтоні після зустрічей з керівництвом МВФ міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає Укрінформ.

«У принципі, ми очікуємо транш до кінця року», — сказав глава Мінфіну.

При цьому він зазначив, що це питання залежить здебільшого від результату переговорів стосовно формування ціни на газ.

«Ми маємо знайти формулу, яка буде визначати ціни на газ на період до повної лібералізації ринку газу», — констатував Данилюк.

Нагадаємо, раніше «Мінфін» повідомляв, що місія Міжнародного валютного фонду відвідає Україну в середині вересня.

Якиповідомлялося, відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $16,75 млрд за поточним курсом) з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд (близько $ 1,6 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 рр. до SDR0,44 млрд ($ 0,6 млрд).

Згідно з новим графіком подальших переглядів економічної програми України, затвердженого радою директорів разом з четвертим траншем, до кінця 2017 були заплановані три перегляди: четвертий — в середині травня, п'ятий — в середині серпня, шостий — в середині листопада.

У разі успішного виконання владою встановлених програмою вимог Україна за підсумками четвертого перегляду може залучити $ 1,907 млрд, за підсумками п'ятого — $ 1,28 млрд, за підсумками шостого — $ 1,28 млрд. У цілому — близько $ 4,46 млрд.

У 2018 році плануються інші чотири перегляду, за підсумками яких Україна може залучити близько $ 955 млн. У цілому — близько $ 3,82 млрд

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися