13 жовтня 2017, 14:38 Читать на русском

Мінсоц пояснив, як зараховуватимуть до стажу період догляду за дитиною

До страхового стажу зараховуються періоди, протягом яких особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До страхового стажу зараховуються періоди, протягом яких особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
До стажу зараховуватимуть період догляду за дитиною/Фото: tsn.ua

Згідно із повідомленням міністерства, періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до трудового стажу для призначення пенсії до 1 січня 2004 року, зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Так, до 1 січня 2004 року до трудового стажу включалися всі періоди перебування у трудових відносинах, в тому числі у періоди відпусток:

— для догляду за дитиною до 3-х років;

— у зв’язку з вагітністю та пологами;

— для догляду за дитиною відповідно до медичного висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Читайте також: Пенсійна реформа набрала чинності: деталі від Мінсоцполітики

Також до трудового стажу включався час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку, пояснили в Мінсоцполітики.

«Починаючи з 1 січня 2004 року, час догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, зараховується до страхового стажу матері при умові, якщо особа доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку та при умові отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. З 1 січня 2005 року внески за ці періоди сплачуються за рахунок коштів держбюджету», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Пенсійна реформа: коли і як українці зможуть отримати по заслугам

Також зазначається, що сплата внесків за періоди перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами проводиться з 1 липня 2013 року.

Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій» передбачені положення щодо врахування при визначенні права на призначення пенсії за віком зокрема періодів:

— перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно;

— перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися