Україна реалізує проект по роботі з простроченими кредитами за участю японських радників, які допомагають проаналізувати 50 найбільших «токсичних активів».
Японські радники допоможуть ліквідувати «токсичні активи» українських держбанків
Про це вінтерв'ю «Дзеркалу тижня» розповів міністр фінансів Олександр Данилюк.
Данилюк зазначив, що оскільки після націоналізації ПриватБанку Мінфін є власником 55% банківської системи, відновлення кредитування є також і його завданням. Проблемою стала велика частка непрацюючих кредитів в портфелях держбанків, під які формуються резерви.
«Зараз 70% всіх непрацюючих кредитів сконцентровані в держбанках, і це дуже серйозна проблема, вирішення якої є умовою для відновлення кредитування. Це питання треба вирішувати. У нас є кілька варіантів, як це зробити. Зараз ми розробляємо відповідний проект за участю японських радників, які допомагають нам проаналізувати 50 найбільших NPL-позичальників кожного державного банку. Ми зіткнулися з дуже серйозним опором. Багатьох влаштовує, як виявилося, статус-кво», — говорить чиновник.
За його словами, складається враження, що нікому швидке вирішення проблеми не потрібно.
«Але ми робимо все можливе для того, щоб японські консультанти зайшли в банки, проаналізували стан, зробили висновки, розповіли нам про своє бачення шляхів вирішення проблем. У наших японських колег, особливо у тієї команди, яку ми зараз залучили до співпраці, є величезний досвід роботи з цією проблемою, і вони дійсно можуть нам допомогти», — повідомив міністр.
Він також додав, що ці експерти офіційно запрошені українським урядом і прем'єр Японії про візит знає.
Коментарі