29 вересня 2017, 12:13 Читать на русском

Продан заявив, що завдяки СМКОР сплата ПДВ суттєво збільшилась

Ефективна робота системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР) та блокування накладних дозволила значно збільшити надходження з податку на додану вартість (ПДВ) до бюджету.

Ефективна робота системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР) та блокування накладних дозволила значно збільшити надходження з податку на додану вартість (ПДВ) до бюджету.

Про це повідомив  в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання Громадської ради при Державній фіскальній службі.

За його словами, запуск СМКОР дозволив перекрити низку лазівок, які використовувались для створення фіктивного податкового кредиту.

Завдяки роботі СМКОР сплата податку на додану вартість суттєво збільшилась. Кошти, які раніше знаходилися «в тіні», сьогодні надходять до бюджету. Про це свідчить динаміка зборів з податку на додану вартість, — зазначив Мирослав Продан.

Як повідомляється, загалом, з початку роботи СМКОР та блокування накладних (з 3 липня 2017 року) в Єдиному реєстрі податкових накладних зареєстровано понад 59 млн податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ майже 332,6 млрд. грн.

За період роботи СМКОР зупинена реєстрація 216,8 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму 3,6 млрд. грн.

З кожним днем питома вага заблокованих податкових накладних зменшується. Якщо за перший тиждень роботи системи відсоток зупинених становив 1,1%, то на сьогодні цей показник складає 0,37% до загальної кількості податкових накладних/розрахунків коригування, що реєструвалися.

Станом на 28 вересня 2017 року комісією ДФС прийнято до розгляду майже 148,4 тис. повідомлень з підтвердженням реальності проведених операцій по зупиненим податковим накладним від 10 тис. платників. За результатами розгляду вже прийнято рішення по 137,8 тис. документів, повідомив очільник ДФС.

Так, позитивні рішення винесено по понад 98,3 тис. податкових накладних, відмовлено у реєстрації – 39,5 тис.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися