Сезон довгострокової оренди житла в самому розпалі. Профільні сайти і газети рясніють тисячами оголошень від бажаючих здати або зняти квартиру. Всіх їх хвилюють одні й ті ж питання — як не потрапити на гачок шахраїв, правильно оформити документи і захистити свої права. «Мінфін» підібрав найважливіші поради для тих, хто орендує квартири на довгий час.
10 порад орендарям житла
1. Перед укладенням договору обов'язково вимагайте від орендодавця оригінали документів, що підтверджують його право на нерухомість, яку ви збираєтеся орендувати. Це може бути право власності або довіреність на управління. Не полінуйтеся, не пошкодуйте 27 гривень і перевірте дані в Єдиному Реєстрі.
2. Договір оренди повинні підписувати всі власники житла або ж той, у кого є довіреність від власників. Не забувайте про оригінали документів!
3. Обов'язково вказуйте в документі термін дії договору.
4. Обов'язково чітко вказуйте в договорі оренди порядок внесення платежів.
5. Не забудьте вказати повноваження орендодавця: скільки і коли він може перебувати в квартирі, яку ви у нього орендуєте.
6. Чітко пропишіть дії обох сторін у разі заподіяння шкоди квартирі, в тому числі шкоди третім особам. Хто і що повинен оплачувати, якщо прорвало трубу або залило сусідів тощо.
7. У документі має бути зазначено порядок розірвання договору оренди. Майте на увазі, що договір за бажанням орендодавця може бути розірваний, якщо об'єкт договору не придатний для житла або якщо власнику необхідно житло для власного проживання.
8. Орендар має право стати на реєстраційний облік на підставі договору оренди. Але майте на увазі, що потрібно повідомляти про це орендодавця або не потрібно, в українському законодавстві поки не прописано.
9. Зате в українському законодавстві досі діє норма житлового кодексу, в якій зазначено, що орендарі зобов'язані дотримуватися норм соціалістичного співжиття.
10. Головне пам'ятати, що захиститися на 100% неможливо через прогалини в нашому законодавстві. У договорі оренди (письмовому обов'язково) врахувати всі неможливо, але треба до цього прагнути.
Коментарі - 8
— за какой срок арендодатель может увеличит стоимость аренды,
— кто оплачивает ВСЕ коммунальные услуги,
— сколько человек будет проживать
Глупости, требует, иначе просто бумажка. Попробуйте с этим договором пойти получить регистрацию временного места жительства(что возможно по закону, временная прописка в простонародии) и поймете о чем речь. Без заверения договор юрсилы не имеет.
PS проверено на личном опыте
С Вашим подходом любой договор просто с подписью сторон не имеет юр.силы. Мы сейчас рассматриваем только аренду (сдачу в найм). Процедуру получение временной регистрации не знаю, для этого может и требуется нотариально заверение. И тут это наверное было бы правильно.
Ничто так не гарантирует покой как страховка + страховой депозит. Всё остальное это надежды, которые сами знаете кого питают :)