20 вересня 2017, 11:38 Читать на русском

Позов на $5 млрд: Нафтогаз судитиметься з РФ

НАК «Нафтогаз України» та шість компаній, що входять в групу Нафтогаз подали до трибуналу, сформованого при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі, позовну заяву про відшкодування збитків, завданих незаконним захопленням Російською Федерацією активів групи в АР Крим.

Позов на $5 млрд: Нафтогаз судитиметься з РФ
Фото: naftogaz.com

Про це йдеться у повідомленні НАК.

«Збитки групи Нафтогаз внаслідок окупації Криму на даний час оцінюються експертами у суму близько 5 млрд дол. Винесення трибуналом рішення по справі заплановано до кінця 2018 року», — йдеться у повідомленні.

Як відомо, у жовтні 2016 року Нафтогаз та компанії групи ініціювали це арбітражне провадження відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій, більш відомої як російсько-українська двостороння інвестиційна угода.

Для забезпечення захисту прав та інтересів групи у цьому процесі Нафтогаз залучив міжнародну юридичну компанію Covington&Burling LLP, яка має значний позитивний досвід захисту інтересів клієнтів у процесах проти РФ та російських державних компаній.

Зокрема, компанія представляла інтереси інвесторів нафтової компанії ЮКОС у спорі проти РФ і домоглася рішення суду про відшкодування 60 млрд дол.

Коментарі - 2

+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
20 вересня 2017, 11:55
#
Не только Нафтогаз, государство от лица Привата должно иск также подать, Ощад и др. банки. Сейчас в лице фонда и то сколько там банков — можно подать общий иск и сумма будет также не малой.
Чем больше исков, тем больше гемора у РФ, для инветоров это также будет сигнал.
+
0
Алексей Хрипков
Алексей Хрипков
20 вересня 2017, 15:44
#
Ну, разве что если только для «пошуметь».
Судя по всему там депозиты кредитами перекрыли и отдали на откуп метным «наступныкам». Судя по всему реальных притензий у бизнесов в Крыму не осталось.

Хоть я и не считал и не видел. Просто за 3 года можно было уже раскочаться. Не нафтогаз, всё-таки…

Больше вопрос к отжатому на Донбассе. Но там формально пока не к кому офф. притензий предъявить…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися