19 вересня 2017, 19:20 Читать на русском

Пенсійна реформа надає можливість самостійно визначати свою майбутню пенсію — Шамбір

Після проведення пенсійної реформи час виходу на пенсію та її розмір залежатимуть від особистого вибору людини. Про це в ефірі Українського радіо заявив заступник Міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Після проведення пенсійної реформи час виходу на пенсію та її розмір залежатимуть від особистого вибору людини.
Фото: ukranews.com

«Вік виходу на пенсію визначатиметься розміром страхового (трудового) стажу, тобто залежатиме від добровільного вибору кожного працювати легально. Більше того, розроблена система бонусів дозволятиме тим, хто матиме відповідний стаж для призначення пенсії в 60 років, добровільно вийти на пенсію пізніше та збільшити таким чином її розмір на 9 відсотків за кожен рік», — заявив Микола Шамбір.

Відповідаючи на запитання громадян під час ефіру він також торкнувся теми осучаснення пенсій. Так, за його словами, найбільшого ефекту від осучаснення пенсій у вигляді значного збільшення їхнього розміру зазнають ті пенсіонери, які виходили на пенсію до 2008 року включно.

Це означає, що усі хто вийшов на заслужений відпочинок і в дев’яностих, і в двотисячних включно до 2008 року, отримають суттєве збільшення пенсій.

За словами Шамбіра, осучаснення торкнеться і тих пенсіонерів, яким пенсії призначалися з 2008 по 2017 роки, проте у меншому розмірі – адже показники за якими розраховувалися їхні пенсії були більш відповідними сучасним.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися