14 вересня 2017, 19:04 Читать на русском

В Києві заборонили продаж алкоголю в МАФах

Сьогодні, 14 вересня, на пленарному засіданні Київської міської ради з депутати прийняли рішення, яке передбачає заборону продажу алкоголю в МАФах.

Сьогодні, 14 вересня, на пленарному засіданні Київської міської ради з депутати прийняли рішення, яке передбачає заборону продажу алкоголю в МАФах.
Фото: rbc.ua

Як повідомили в міськраді, з виду використання тимчасових споруд, на які укладаються пайові угоди, прибирається функціонал з будь-якого продажу алкогольних напоїв. Йдеться про горілку і слабоалкогольні напої: все спиртовмісне, що може продаватися в МАФах.

“Тривалий час в місті Києві існувала законодавча колізія. Згідно чинного законодавства, алкогольні напої можна продавати тільки в капітальних спорудах. Законодавець чітко визначає що є капітальною спорудою, які вона має нормативи», — зазначив автор документу, депутат фракції «Солідарність» у Київраді Владислав Михайленко.

За його словами, тимчасові споруди жодним чином не відносяться до капітальних споруд і тому фактично, видаючи договори пайової участі на продаж алкогольних напоїв в тимчасових спорудах, Київрада порушувала чинне законодавство.

«Це рішення врегульовує таку колізійну ситуацію. Більше того, зазначу, що заборонити продаж спиртного вимагають самі кияни. Наголошував на цьому неодноразово і мер столиці. Тому сьогодні ми виконали волю містян”, – додав він.

На переконання депутатів, рішення також має позитивно вплинути на комфорт киян, адже забезпечить боротьбу із так званими «наливайками» та врегулює торгівлю алкогольними і слабоалкогольними напоями у тимчасових спорудах.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися